Програма «Життя міста»

У розділі: 15280 відео | АрхівRSS
Полтавська обласна рада вимагає зупинити непродумане введення ринку землі
393

Полтавська обласна рада вимагає зупинити непродумане введення ринку землі

Полтавська обласна рада вимагає зупинити непродумане введення ринку землі.
Саме з таким зверненням депутати обласної ради звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, народних депутатів України від Полтавської області 29 листопада на пленарному засіданні двадцять восьмої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Це звернення підписав 31 депутат обласної ради і формально я своїм розпорядженням скликав позачергово сесію полтавської обласної ради. Володимиром Куцовим було розроблено проект нашого звернення, в цьому проекті немає різких фраз з приводу повного мораторію, там є пропозиції, перехідні періоди і ті речі, які б слугували депутатам ВРУ від Полтавщини для того, щоб вони робили свої правки до законопроекту. Там є обмеження юридичних осіб, там є обмеження для фізичних осіб, там є обмеження по терміну, там є повна заборона купівлі землі для іноземців.

Депутати разом із фермерами та селянами обговорили основні положення запровадження ринку землі в Україні. Діляться, - він має вводитися поступово, протягом 5 років, захищати фермерів та обмежувати на площі сільгоспугіддя. Зазначають, - перш за все, у людини має бути реальна альтернатива тому, щоб продати свою землю. Власник паю повинен мати реальну можливість розпочати власний бізнес на своїй землі. Також для впровадження ринку землі потрібна ефективна державна цільова програма щодо підтримки мікрофермерських або сімейних господарств, адже доступ до дешевих кредитів можливий через створення державного аграрного банку та залучення міжнародних коштів. Ще однією проблемою його реалізації - є незавершене реформування правоохоронних органів, які не зможуть забезпечити захистом прав селян.

Володимир Куцовол, депутат Полтавської обласної ради, автор звернення:

- Зробить поетапність кроків, тому що і людина, яка володіє земельною ділянкою, паєм. Є багато людей які хочуть її продати. І з іншого боку фермери, які працюють на цій землі хотіли мати гарантію для того, щоб її купити і стабільно працювати. Середні товаровиробники , які фактично є основними наповнювачами бюджету. Земельну реформу потрібно закінчувать, але її треба робить цивілізовано, виважено і з усими обмеженнями. Тому що це основне. Основний ресурс, основне багатство нашої країни.

Депутат обласної ради Валерій Прядко ділиться, - таке форсоване запровадження ринку землі не вирішить проблеми, а лише створить нові.

Валерій Прядко, депутат обласної ради:

- Фермери в районних радах вони виступають категорично проти. Вони самі працюють на землі , вони розуміють, що їм не буде ресурсів її купити. Друге ж ми розуміємо схема розробляється для когось одного або двух. Ну уявіть оці обмеження на 200 га. Ну, ви уявіть, скільки це коштів нада.

Водночас голосування було нелегким, група із кількох депутатів на чолі із депутаткою Іриною Степаненко намагалися зірвати пленарне засідання. Однак їй це не вдалося - переважна більшість депутатів підтримала необхідність проведення сесії та проголосувала за прийняття звернення щодо ринку землі.. Також під час сесії депутати підтримали звернення депутатів полтавської обласної ради до Верховної ради, кабінету міністрів України щодо недопущення закриття сільських закладів освіти. Після цього порядок денний сесії було вичерпано. Олександр Біленький закрив сесію та зазначив, що він більше «не буде спокійно реагувати на блокування трибуни Іриною Степаненко», - будуть подані відповідні заяви до правоохоронців.