Програма «Життя міста»

У розділі: 20611 відео | АрхівRSS
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов побував з робочим візитом у Гадяцькому районі
892

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов побував з робочим візитом у Гадяцькому районі

Сім’я Марченко виховує 9 дітей - 7 хлопчиків та 2 дівчинки. Серед них двоє дітей рідні. Будинок сімейного типу придбали коштом субвенції державного бюджету місцевим бюджетам. Привітати зі святом родину завітав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перебуваючи з робочим візитом у Гадяцькому районі.

Олег Синєгубов, голова ОДА:

- Наш візит сьогодні до такого закладу був не лише дізнатися як вони себе там почувають, ведуть. А основна мета - чим їм ще допомогти, чого їм ще не вистачає. Недостатня комп`ютеризація. У них на 9 дітей у сім`ї лише 1 комп`ютер. Це на сьогодні в умовах сучасного світу не правильно. Ми зараз будемо робити все, щоб у найкоротші терміни у них було як мінімум ще 2 чи 3 комп`ютери.

Очільник області відвідав і Розбишівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат. Тут виховується 112 дітей. 4 з них сироти та без батьківського піклування.

Катерина Литовченко, директор Розбишівської спецшколи-інтернату:

- Працює з ними дефектологів, 4 психологи, 2 логопеди. Всі знання діти здобувають лише завдяки спільній праці когорти вчителів. Вони тоді можуть корегувати і отримувати відповідні знання.

На відміну від цієї школи, діти в Гадяцькому дитячому будинку ходять до загальноосвітньої школи. Нині там виховується 17 дітей.

Анатолій Деркаченко, директор Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради:

- 5 дітей сиріт і 12 дітей позбавлених батьківського піклування. У закладі створені всі умови, щоб вони відчували любов, тепло, родинний затишок, могли навчатися, розвивати свої здібності. У закладі працює практичний психолог, соціальний педагог, які здійснюють корекцію розвитку кожної дитини.

Cьогодні в Україні діє програма, спрямована на ліквідацію інтернатів для сиріт як пережитків радянських часів. Уряд надаватиме пріоритет сімейним формам виховання дітей. За словами Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, 12 млрд. грн. держава виділяє на інтернатну систему виховання. Однак 85% цих коштів витрачаються на утримання самих інтернатів, і лише 15% - безпосередньо на дитину. Уряд налаштований за 4 роки вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні.