Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
Православна Церква України закликала не вирубувати ялинки до свят
501

Православна Церква України закликала не вирубувати ялинки до свят

Православна Церква України закликала українців не вирубувати ялинки до свят.

«Ялинка, як і будь-яке інше дерево, рослина чи тварина, є тим Божим творінням, яке разом із людиною радіє події Різдва – приходу в світ Самого Творця. І правильніше, щоби цій події Боговтілення Його творіння раділи живими», - пише ПЦУ на своїй сторінці у Facebook.

Як альтернативу, пропонують прикрашати живу ялинку, що росте на подвір’ї, або придбати ялинку у горщику – таку рослину потім можна буде висадити в землю. Також, це може бути композиція із хвойних гілок, які можна зв’язати у форму ялинки: обламування гілок сосен чи ялин не шкодить лісу. Цікавим і креативним варіантом пропонують й імпровізоване новорічне дерево з усього, що є під рукою в домі: книги, ялинкові прикраси, кімнатні рослини, фрукти й солодощі, іграшки, різноманітне хатнє приладдя тощо. Штучна ялина – теж альтернатива зрубаній, адже, купуючи її, ви не знищуєте живі дерева, до того ж, вона може слугувати вам новорічною окрасою років 10-20. Але потрібно пам’ятати про правильну її утилізацію, яка би не шкодила довкіллю.

Разом з тим, в ПЦУ зазначають, що підготуватись до свята – це не означає купити ялинку. Підготуватись до свята слід духовно:

«А взагалі, міркуючи про підготовку до святкування, варто насамперед запитати себе: чи ялинка – головний атрибут святкування події Різдва Христового? Чи підготувалися ви, насамперед, духовно до відзначення цього свята: дотримувались посту, примирилися з ближніми, у сповіді щиро покаялися у гріхах, прикрасили себе добрими вчинками, милосердям та любов’ю? Адже Різдво Христове – це набагато більше, аніж зовнішньо створений святковий настрій. Найперше – це істинна, жива віра в живого Бога і прагнення жити в гармонії не лише з Ним, але й з усіма Його створіннями – природою».