Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
В обласній психіатричній лікарні хворого утримували без добровільної згоди
829

В обласній психіатричній лікарні хворого утримували без добровільної згоди

Прокуратура перевірила діяльність комунального підприємства «Полтавська обласна психіатрична лікарня № 2 «Снітино» Полтавської обласної ради, що створена для надання спеціалізованої психіатричної допомоги населенню області. За результатами встановлені порушення матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення та іншого законодавства України. 

Як повідомляє Прокуратура Полтавської області, один із хворих утримувався без добровільної згоди. Питання щодо його госпіталізації в примусовому порядку не розглядалося. 

На момент перевірки у лікарні перебувало 130 хворих, при тому що загальна площа палат лікарні, призначена для лікування пацієнтів,  – 582,1 м2 і становить майже 4,4  м2 на одного хворого, при нормі 7 м2.

Окрім цього, у лікарні порушується право осіб на приватність. У хворих відсутні приліжкові тумбочки та шафи. Речі пацієнтів зберігаються в окремому приміщенні, доступ до яких вони мають лише у супроводі медичного працівника.

За результатами перевірки закладу зареєстроване кримінальне провадження, а також внесено вказівку директору Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, яка перебуває на розгляді.