Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
У театрі імені Гоголя відбулись урочистості до Дня Соборності України
581

У театрі імені Гоголя відбулись урочистості до Дня Соборності України

22 січня - одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити - День Соборності України. У театрі імені Гоголя з цієї нагоди влаштували урочистості. На заході і актор Богдан Чернявський. Говорить, - це свято має вже більш, ніж сторічну історію.

Богдан Чернявський, відвідувач заходу:

- Як для українця, як для патріота , як для актора, який грає у виставах українських і вивчає історію, викладає дітям - велике значення має. Адже у цьому житті все наскільки поєднано і ті речі , які я чув у дитинстві від своєї бабусі, від своїх батьків про Україну і те, що відбувається сьогодні - це якийсь такий день до якого ти прагнеш долучитися по-перше сам і зробити якийсь свій внесок.

Вітання зі сцени від представників обласної влади. Губернатор Олег Синєгубов наголошує на важливості єдності української нації .

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Зараз ми маємо шанс знову об’єднатися і наша з вами єдність, наша з вами мета збереження української нації має стати нашим з вами завданням на сьогоднішній день. Я впевнений, що ми можемо з вами об’єднатися не лише проти тих лих, які зараз перед нами з вами постали.

Вперше День Соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - Чехословацької автономії. А офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році. Щорічно у цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.