Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
З’явилась петиція про демонтаж пам’ятника Ватутіну
718

З’явилась петиція про демонтаж пам’ятника Ватутіну

На офіційному сайті Київської міської ради з’явилась петиція з пропозицією демонтувати пам’ятник Миколі Ватутіну (https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=9427&fbclid=IwAR2BvC8lKEQugbC0ON2QSpaMys5uNg1KOwYLiiL9slKMBzq16yjo8omVOQM).

Мова йде про пам’ятник, який розташований перед Верховною Радою України.

«Микола Ватутін - особа, яка воювала з армією УНР, повстанцями Холодного Яру та бійцями УПА, дерибанила Польщу 1939 та сотнями тисяч відправляла українців на безглуздий забій. Враховуючи те, що під пам'ятником, ймовірно, може бути його могила, прошу провести рішення про цивілізований демонтаж пам'ятника та перенесення могили (якщо вона є) на територію одного з кладовищ міста Києва», аргументує автор петиції Вадим Поздняков.

Петицію розглянуть, якщо вона набере 10 тисяч голосів за 85 днів. Наразі її підтримали 1015 осіб.

Полтава також має пам’ятник Миколі Ватутіну. Відкрили його у 2013 році. Неодноразово його обливали фарбою та обписували.

Довідково: Микола Федорович Ватутін радянський воєначальник, генерал армії (1943), Герой Радянського Союзу (1965, посмертно). Один з 4-х командувачів фронтами, загиблих у роки Другої світової війни. Член Ревізійної Комісії КП(б) України в 1940—1944 р.