Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
У Полтаві поширюються фейки, пов’язані із карантином та коронавірусом
1273

У Полтаві поширюються фейки, пов’язані із карантином та коронавірусом

У соцмережах поширюються фейки, пов’язані із карантином та коронавірусом. Полтавців лякають штрафами та кримінальною відповідальністю за те, що випустять дітей з дому, другий фейк - винайдені ліки від коронавірусу і їх можна вже придбати а ще -  дезінфекція з літака, ніби-то, потрібно буде закривати на ніч всім вікна.

- Сьогодні я прочитала у фейсбуці, що винайшли такі ліки. Там ревматоїдний артрит написано - ці ліки використовувалися і його спробували на пацієнтах і допомогло воно, але ж на скільки це точно я не знаю.

- Учора читала , щоб діти вдома сиділи в інтернеті, я вважаю , що свіже повітря все одно потрібно.

- Зараз всі такі новини можна перевірити навіть по телебаченню , зараз же все інформують. Якщо щось би таке було б , то відразу проінформували.

У поліції ж наголошують всі повідомлення - фейки, закликають користуватися лише перевіреною інформацією.

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини:

- Ігнорувати такі повідомлення і користуватися виключно офіційною інформацією. Те, що розповсюджується в соцмережах будь-яка інформація має за мету внести дестабілізацію або викликати паніку у населення вона вкидається навмисно. Фейкові вкидання можуть бути розповсюджуватися на територіях з інших держав.

Нині так званою фейковою інформацією займаються працівники кіберполіції спільно з іншими підрозділами. Хловмисники будуть встановлюватися і притягуватися до відповідальності, - наголосив Юрій Сулаєв, а продаж ліків від корона вірусу кваліфікується як шахрайство стаття 190 частина 1 - це штраф, якщо в особливо великих розмірах , то може бути навіть до 5 - 8 років позбавлення волі.