Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
У Полтавській Політехніці відкрили тренінг-центр з буровими тренажерами-симуляторами
755

У Полтавській Політехніці відкрили тренінг-центр з буровими тренажерами-симуляторами

Щоб підвищити рівень знань та практичних навичок студентів та працівників, бізнес та освіта об’єднали зусилля у питанні якісної підготовки фахівців нафтогазової галузі. Найсучасніший в Україні тренінг-центр з буровими тренажерами-симуляторами відкрила на базі Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" компанія Wellsite Digital. Він створений для навчання та сертифікації спеціалістів нафтогазової галузі за стандартами IWCF (Міжнародного форуму свердловинного контролю) - знаком найвищої якості в нафтогазовій галузі.Три ключові фактори вплинули на вибір компанії: окрім того, що Полтавщина - один з основних нафтогазових регіонів України, в університеті функціонує Навчально-науковий інститут нафти і газу. А ще в університеті майже півстоліття працює лабораторія механотроніки та будівельної техніки.

Володимир Онищенко, ректор національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Наш університет у рамках договору про співробітництво Drilling Systems отримав програмний продукт і програмне забезпечення. Таким чином об`єднавши зусилля університету і бізнесу ми маємо якісний результат, який буде запезпечувати якісну, практичну підготовку студентів національного університету «Полтавська політехніка імені Ю. Кондратюка», що навчаються у навчально-науковому інституті нафти і газу. І це уже будуть висококваліфіковані фахівці.Вдячні.

Тренінг-центр оснащений сучасними тренажерами-симуляторами від світового виробника - Drilling Systems. Компанія заснована у Великобританії і вже понад 30 років розробляє інноваційні технології для нафтогазової галузі у світі.

Ігор Вітрик, директор компанії ТОВ «Веллсайт Діджитал»:

- Ці технології можуть заощадити чимало ресурсів та часу, бо вартість роботи однієї морської бурової платформи складає від 250 до 500 тисяч американських доларів на добу. Ціна помилок, як ви розумієте, надзвичайно висока. Людина молодший спеціаліст може відпрацювати усі сценарії свердловин, які можуть відбуватися безпосередньо на буровому майданчику і прийти уже готовим спеціалістом. Ми маємо дефіцит кадрів, бо ніхто не вміє працювати на новітньому обладнання. Тому саме таки пробіл буде перекривати подібні симулятори і які ми плануємо придбати у майбутньому.

На двох великих дисплеях видно, що відбувається і на землі, і в самій свердловині. Тренажер навіть достовірно відтворює звуки під час буріння.

Олександр Кухарець, інженер-технолог:

- Тут ви можете побачити тренажер DrillSIM-50. Він створений для імітації процесу, який проходить на буровій. А саме ця лабораторія буде вчити як діяти при нафтогазопроявленню. Це одне з найбільших проблем у бурінні в принципі. Воно може призвести до людських жертв.

Раніше для такого навчання і отримання сертифікату IWCF довелось би їхати за кордон, а для студентів це взагалі було недоступним. Тепер компанії можуть неабияк заощаджувати час і кошти, які витрачаються на перенавчання працівників, а студенти здобуватимуть професійні навички на цифровому буровому майданчику з найсучаснішою технікою і матимуть переваги при працевлаштуванні. Перший набір слухачів планується на червень 2020 року.