Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Чи користуються полтавці засобами захисту під час карантину
746

Чи користуються полтавці засобами захисту під час карантину

Карантинний режим у Полтаві триває. Натомість не всі сидять по домівках, хтось поспішає на роботу, хтось гуляє на свіжому повітрі. Містяни запевняють: засобами захисту від коронавірусу користуються, а це і маски, і антисептики. Хто не знайшов в аптеках - виготовляє сам.

- Я буду шити марлеві маски. Коли дуже близько люди, щоб не завдавати нікому шкоди і сама застерігаюсь. Це з алоє вера антисептик, але дезінфікує і у нього запах дужє приємний, це у звичайному магазині, бо в аптеках немає.

- Аерозолів я не знайшла, а ось серветками користуюся.

- К сожалению, пошла в аптеку нету ничего ни в аптеках, ни в магазинах, вообще ничего.

- Замовила по інтернету інші маски, де є фільтра, але вони ще ж не прийшли сказали дуже багато замовлень. Я вдома сама роблю. 

А з чого робите антисептик? 

- Спирт, перекис, гліцерин і олія лимонна.

Лікар-епідеміолог Тетяна Крупніна говорить, - маски повинні носити як здорові, так і хворі люди. Адже, досвід Китаю показує: людина може бути без симптомів та збудник вже у ній.

Тетяна Крупініна, лікар-епідеміолог:

- Маски вони пропускають віруси, тільки професійні маски їх не пропускають, але вони можуть не пропускати бактерії або краплі аерозолю, який виділяється при розмові, кашлі чи чиханні. Якщо маску носить хвора людина, то вона тим самим забезпечує, що від неї не передається збудник здоровим людям. Якщо маску носить здорова людина, то вона намагається себе захистити.

Ефективні маски тоді , коли використовують їх у комплексі. Тобто, перед одягненням на обличчя потрібно обов’язково продезінфікувати руки антисептиком і навіть обличчя, а ще не забувати кожні 3-4 години маску змінювати. Щодо самих антисептиків - використовувати спиртові , адже вони найбільш ефективні, - зазначає Тетяна Крупніна.

Тетяна Крупініна, лікар-епідеміолог:

- Після антисептику, якийсь час пройде, декілька хвилин і можна обробити руки кремом, щоб шкіра біла не чутлива до подразнень. Хлоромісткі засоби вони зазвичай використовуються для поверхонь, для обробки матеріалів.

Якщо руки обробляти, то треба обробляти їх так, щоб вони були оброблені скрізь, особливо, скуплюються мікроорганізми це на фалангах пальців там, де у нас нігті і на середині долонів.

Тож, не забувайте ці прості правила. Вони можуть зберегти ваше здоров’я.