Програма «Життя міста»

У розділі: 19480 відео | АрхівRSS
презентація книги «Історії навчальних закладів Полтави до 1917 року».
425

презентація книги «Історії навчальних закладів Полтави до 1917 року».

Видання «Історія навчальних закладів Полтави до 1917 року» створювалося протягом трьох років плідної роботи і містить унікальні відомості та світлини, які до цього часу ніде не публікувалися. Книга присвячена історії розвитку освіти в Україні та Росії до 1917 року, адже - як вважає автор книги Сергій Бояринцев - саме цю інформацію знайти було найважче, зберігалися здебільшого архіви радянських часів. Першу частину автор присвятив повітовому училищу та Полтавській чоловічій гімназії - у будівлі якої тепер розташована спеціалізована школа № 3. Символічно, що саме тут автор, до речі - сам випускник цієї школи, і представив свою багатолітню працю.

Сергій Бояринцев, автор книги
"Я целью себе ставил рассказать именно об учебном процессе, об этих учебных заведениях и о коллективе, об учительском коллективе, о преподавательском: что эти преподаватели, кто из себя что представлял. Вот это была моя задача, а не о том, какие знаменитости тут выпускались"

У другій частині Бояринцев розповідає про Інститут шляхетних дівчат, Дворянський пансіон-притулок, вчительський інститут, фельдшерська школа, Олександрівське реальне училище та багато інших.
Як зазначають сучасні освітяни, значимість такого видання - величезна.

 Євгеній Романов, директор спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов
"В этой книге я нашел много интересного и пусть она рассчитана на более профессиональный круг, на взрослых людей, тем не менее учителя, историки, филологи смогут использовать тот материал и рассказывать ученика, что было 150 лет назад, какие они были – эти ученики, которые учились в этих же стенах"

У третій школі в бібліотеці вже з’явилися 4 видання «Історії навчальних закладів Полтави до 1917 року». Крім того, розповідає директор школи, цю унікальну інформацію використовуватимуть на уроках історії рідного краю та виховних годинах. А також - додає Євгеній Романов - учні школи зможуть використовувати ці відомості у своїх науково-дослідницьких роботах у Малій академії наук.