Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
За Євроінтеграцію виступили і полтавські автомобілісти. Водії влаштували пробіг містом
307

За Євроінтеграцію виступили і полтавські автомобілісти. Водії влаштували пробіг містом

Полтавець Михайло Любченко побував на майдані у Києві минулого уїк-енду - був свідком того, як правоохоронці розганяли людей, які виступали за євроінтеграцію.

Михайло Любченко, учасник автопробігу
«Бачив я це все, що влада робила, бачив трактор - недалеко від нього стояв. Ганьба нашій владі.»

До столиці полтавець їздив не сам - прихопив із собою товаришів. І цей прапор із написом «Полтава» - щоб не загубитися серед натовпу.

Михайло Любченко, учасник автопробігу
«Щоб згуртуватися, показати, що це Полтава, а не Лохвиця чи Зіньків, я вирішив написати, щоб згуртуватися.»

Пан Михайло приніс із собою прапор і на автопробіг містом. Говорить: інші учасники вже просять позичити стяг на кілька днів - хочуть у Київ на майдан. Але полтавець не погоджується. Мовляв, прапор не віддасть, а поїде разом із ними - інтереси народу відстоювати. І додає: автопробіг допоможе залучити ще більше людей. Ідея заходу виникла під час мітингу біля Полтавської облдержадміністрації, розповідає інший учасник, депутат Олександр Артеменко. Повз Євромайдан проїжджали авто, які долучалися до дійства гучними сигналами клаксонів.

Олександр Артеменко, депутат міської ради
«Із кожним днем люди, які проїжджають на авто, реагують усе потужніше. Приємно, коли навіть рейсові автобуси вітали гудками учасників майдану.»

За словами водіїв, проблем із організацією пробігу не було. Усі зібралися за один вечір, ще кілька машин приєдналося вже у день акції.

Василь Бодак, учасник автопробігу
«Це було спонтанно, обдзвонили одне одного, та і все. Це буквально вирішили вчора ввечері, вже за півгодини були готові.»

Учасники події запевняють: зібралися не заради політиків або за чиєюсь вказівкою.

Олег Пругло, депутат Октябрської районної у м. Полтаві ради
«Ви бачите, у нас немає політичних прапорів, хоча тут присутні всі опозиційні сили. Ще тут багато людей, яких просто все це дістало, останньою точкою кипіння було не підписання угоди з Євросоюзом.»

Пробіг почався біля краєзнавчого музею. Автомобілісти кілька разів об’їхали місто кільцевим маршрутом.