Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
310 років минуло від дня створення першої Конституції України
585

310 років минуло від дня створення першої Конституції України

310 років пройшло від дня ухвалення «Правового укладу та Конституції відносно прав і вольностей Війська Запорізького». Його автором є гетьман Пилип Орлик. Цей документ увійшов в історію як перша Конституція України, яка задовго до класичної американської проголосила пріоритет демократичних принципів.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полтавській області:

- Взагалі, ця Конституція, це вершина української державотворчої правової думки. Це такий собі підсумок, багатьох століть правової думки України.

Цьогоріч ця дата відзначається на державному рівні, оскільки зазначена у Постанові Верховної Ради «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році. З цієї нагоди планувалося багато заходів як для старшокласників так і для маленьких школярів, але ситуація з карантином унеможливила їх проведення - розповідає Олег Пустовгар.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полтавській області:

- Ми плануємо ці заходи на червень, ці дні коли ми відзначатимемо День прийняття державної конституції України. Вже сучасної держави. Очікується, що ми зробимо публічні лекції, спільно із музеєм «Полтавської битви», для старшокласників і вузівської молоді Полтави.

Для молоді Полтавщини також організують перегляди документальних фільмів та цікаві публічні лекції за участі і столичних істориків - говорить Олег Пустовгар.

І зауважує, - буде ініціювати, спорудження пам’ятної дошки, по вулиці Пилипа Орлика, на найближчому засіданні Полтавської міської топонімічної комісії.