Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Підприємці вимагали відкрити ринки та торгові місця у Полтаві
3615

Підприємці вимагали відкрити ринки та торгові місця у Полтаві

Одинадцята година. Центр Полтави. Близько сотні автівок їдуть від ТРЦ «Екватор» до Корпусного парку. Власники автівок - підприємці. 

Таким чином намагаються привернути увагу представників міської влади на закриття ринків та торгових місць. Потім же автомобілі зупиняються, підприємці йдуть до міської ради. Їхні вимоги до секретаря міської ради Олександра Шамоти - відкрити всі ринки, адже немає грошей чим дітей, сім"ї годувати. 

- Ну так, де його заступник, давайте нам заступника.

- Ви звоніть.

- Шамота у відпустці.

- Ви свою вимогу якось сформулюйте.

- Нам Шамота потрібен!

- Його немає.

- Вийде один із заступників.

Через декілька хвилин секретар міської ради Олександр Шамота все ж таки з’являється разом із заступницею Тетяною Юрченко. Підприємці обурені. 

- Почему нас Шамота обманывает людей, то он в отпуску, то он не в отпуску, как так? Народ приехал - выйди к народу, он боится с народом разговаривать. Вопрос: «Почему?» По одной причине он не закрывает заведения потому что он их крышует, ему за это платят. 

- Вы изначально должны были не дожидаться вот этого всего скопа и кричать друг на друга. Вы изначально должны были напрацьовувати и сегодня должны быть сказать результат, а не рассказывать, откладывать до завтра. 

- Вы зарплату получите за этот месяц? Получите! А мы не получаем! Почему? Привозите все сюда, что гниет на ступеньки, чтобы они видели сколько гниет товара. По триста тысяч себе премии получают! За какие деньги вы получаете за наши деньги. 

- Шамоте нормально живется. Він себе нормально почуває, навіщо ми йому потрібні? 

На вимоги підприємців Олександр Шамота говорить, - про відкриття ринків говорити зарано.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради:

- До тих пір поки не закінчиться карантин, а я сподіваюся, що завдяки тому, що ми з вами набралися терпіння ми зможемо відкритися 11 травня. Для того, щоб відкритися 11 травня нам потрібно чітко напрацювати механізм, яким чином, яка поступовість відкриття, які ринки, в першу чергу, за дотриманням яких умов. 

Підприємці занепокоєні, чого чекати надалі, готові створити умови для безпечної діяльності.

Олексій Лень, підприємець:

- Мы уже посидели дома, не за что держать нас государству в самоизоляции. Мы просим, чтобы нам разрешили работать, наше конституционное право. И с соблюдением норм в условиях карантина мы готовы работать и соблюдать все нормы. 

Володимир Пронь, підприємець:

- У нас двойные стандарты, кому - то можно, кому- то нельзя. Не смотря на карантин кому-то разрешают торговать. Почему? А других закрывают, штрафуют, хотелось бы прямой справедливости. 

Світлана Альнаххаль, підприємець:

- За нас ніхто не переживає ні за наші сім'ї, ні за тих робітників, яким ми даємо роботи, також і за їхні сімї - це такий ланцюжок, який тягне за себе дуже багато людей. Ми вложили у сезонний товар гроші, ми його закрили благополучно і пішли додому, у на ні грошей, ні прибутку і товар, який вийде з моди і вже нікому не потрібен буде.

У результаті, у стінах міської ради прийшли до єдиного спільного рішення - створення робочої групи для напрацювання виходу з карантину. Опісля підприємці поспілкувалися і з головою Полтавської облдержадміністрації. Губернатор повідомив, - відкриття ринків можливе з подачі центральної влади. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Аналізуючи динаміку поширення хвороби ми вже можемо сказати про прийняття рішень щодо послаблення. Нещодавно Кабмін презентував декілька етапів можливого виходу з карантину. Ми так само готові впроваджувати ці етапи, ці заходи по області, але нам потрібне централізоване рішення, тому що самостійно приймати таке рішення ми не маємо право.

Також губернатор додав, - завтра планується відео селектор з Прем’єр -міністром України, де вирішуватимуть це питання та чекатимуть на рішення центрального штабу. Тим часом, під час онлайн-наради з Президентом України Володимиром Зеленським щодо питань боротьби з COVID-19, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, - 29 квітня на черговому засіданні Кабінет Міністрів України розглянуть питання про відновлення роботи деяких продовольчих ринків. Очільник Уряду зазначив, що це стало можливим завдяки тому, що Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробили чіткі критерії роботи та алгоритм контролю.

Нагадаємо, сьогодні підприємці вийшли на акції протесту з вимогою відновити роботу ринків і торговельних місць й у інших містах - Чернівцях , Вінниччині , Житомирі та Дніпропетровщині.