Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
Сергію Чередніченку вручили підозру в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів телеканалу "ІРТ"
1004

Сергію Чередніченку вручили підозру в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів телеканалу "ІРТ"

Сергію Чередніченку вручили підозру в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів. Випадок стався ще у 2017 році зі знімальною групою телеканалу ІРТ. Поліція здійснює розслідування за частиною 1 статтею 171 Кримінального кодексу України. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУНП у Полтавській області:

- Місцевий мешканець забороняв знімальній групі одного з місцевих телеканалів знімати, розпилив фарбу з балончика на об’єктив камери, чим її пошкодив. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до обмеження волі строком до трьох років. Штраф може бути до 50-ти десяти неоподаткованих мінімумів громадян або арешт строком до шести місяців. 

У кримінальному провадженні триває комплекс необхідних слідчих дій. Ту ситуацію пригадує директор телеканалів «ІРТ» і «Місто+» Ігор Кужик. Говорить, - такі випадки непоодинокі, вони повторюються тому що у суспільстві існує безкарність. 

Ігор Кужик, директор телеканалів «ІРТ» та «Місто+»:

- Людина зробила раз і її не покарали, 2017 рік, пройшло три роки. Дай Боже, щоб вона була доведена до кінця і суд поставив остаточну крапку в цій справі і поставив на місце порушника. Якщо порушники будуть каратися, то таких епізодів буде з кожним наступним роком менше і менше. 

Сергій Чередніченко даної ситуації не коментує. 

Сергій Чередніченко, громадський активіст:

- Коментарі журналістам «ІРТ» взагалі ніяких не надаю. Я ж вам сказав, я не даю, чому я повинен казати через що і навіщо. Не даю і все, до побачення. 

В Україні на високому рівні тримається велика кількість нападів на журналістів. Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко порівнює: колеги з європейських країн моніторять більшою мірою онлайн-погрози в сторону журналістів, тим часом як в Україні фіксують десятки випадків на журналістів із застосуванням фізичної сили. 

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України:

- В індексі фізичної безпеки, який укладає спілка журналістів України за минулий рік нами зафіксовано 75 випадків побиттів журналістів, до того було 86 -89, але це десятки і десятки, так само ще більше загальних випадків перешкоджання журналістської діяльності. Ми вимагаємо від влади , від правоохоронних органів проведення належних розслідувань і головне, щоб ці розслідування закінчувалися вагомими покараннями нападників. 

Сергій Томіленко говорить, - у справі телеканалу «ІРТ» і інших ЗМІ стосовно перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів у пріоритеті досягти справедливого покарання , тільки такі покарання у майбутньому зможуть убезпечити журналістів.