Програма «Життя міста»

У розділі: 20036 відео | АрхівRSS
Голосувати на місцевих виборах дозволили за місцем проживання
531

Голосувати на місцевих виборах дозволили за місцем проживання

Голосувати на місцевих виборах дозволили за місцем проживання, а не місцем прописки, як було раніше. Відповідне рішення про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси ухвалила Центральна виборча комісія 18 травня під час свого засідання.

Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав яквнутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації. Можливість змінити виборчу адресу за місцем свого фактичного проживання безумовно збільшить кількість виборців, які зможуть взяти участь у голосуванні.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

За матеріалом з сайту ЦВК (https://www.cvk.gov.ua/novini/tsvk-sproshhuie-ta-liberalizuie-protseduru-zmini-viborchoi-adresi.html)