Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
Про перспективний план розвитку Полтавщини
712

Про перспективний план розвитку Полтавщини

В нашій області сформована 61 об’єднана територіальна громада. Уряд затвердив Перспективний план розвитку Полтавщини. Ці громади мають високий, або середній рівень спроможності на самостійне функціонування та забезпечення своїх соціально-економічних потреб, це покращення для мешканців області, - говорить Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА,

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА:

По-перше, - це децентралізація, це більше надходження коштів до бюджету. По-друге, - це відповідальність, що ОТГ будуть на своєму балансі: шкільні заклади та медицинські заклади, будуть звісно за них відповідати і фінансово і управлінськи.

25 жовтня отримаємо керівників сформованих ОТГ, - продовжує Дмитро Лунін. В містах - голів громад - вони ж мери міст, в селах - старост, а також депутатів, які представлятимуть інтереси громадян у радах ОТГ, обиратимемо вже цієї осені. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА:

- Що стосується виборів мерів наших міст, буде така ж сама ситуація, всі мешканці ОТГ, будуть обирати мерів. Тобто, якщо ми говоримо про полтавське ОТГ, то всі мешканці Полтавського ОТГ, будуть обирати мера.

Полтавське ОТГ є найбільшим за населенням та бюджетом, - зауважує Дмитро Лунін. До неї увійшла: Полтавська, Абазівська, Бричківська, Валківська, Гожулівська, Пальчиківська, Сем’янівська, Супрунівська, Тахтаулівська, Чорноглазівська, Ковалівська громади.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА:

- Така буде громада, яка буде обирати, і їх бюджет буде не тільки міста Полтави, а вже буде бюджет всього ОТГ. І ці кошти будуть витрачатися не тільки на місто Полтаву, а на всю територію.

Мешканці сіл, які входитимуть у Полтавське ОТГ, не стануть міськими жителями, це будуть старостинські округи. Замість сільського голови там буде - староста, його будуть призначати або обирати. ОТГ вирішуватиме, яка кількість старостинських округів буде в об’єднанні. Як правило, колишня сільрада стає старостинським округом - підсумував перший заступник голови ОДА.