Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
Вірус імунодефіциту людини - епідемія, якій вже 35 років
535

Вірус імунодефіциту людини - епідемія, якій вже 35 років

Вірус імунодефіциту людини - епідемія, якій вже 35 років. Раніше СНІД вважався невиліковним. Зараз із хворобою можна жити як із звичайною хронічною недугою. Для цього її потрібно виявити на ранніх стадіях, зробивши простий експрес-тест - говорить Марина Переверзова, соціальний працівник, Благодійної Організації «Світло надії».

Марина Переверзова, соціальний працівник Благодійної Організації «Світло надії»:

- С ВИЧ-инфекцией сейчас живут, если выявить ее на ранних стадиях заболевания, урон серьезный для организма человека ВИЧ-инфекция не сделает. Человек будет получать АРТ-терапию, она сейчас доступная бесплатно. Так же можно рожать здоровых деток, вести активный социальный способ, такой же самый как если бы ВИЧ-инфекции не было.

Такі тести можна робити безкоштовно у свого сімейного лікаря або в Обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД, тести проводяться при повному збереженні конфіденційної інформації.

Марина Переверзова, соціальний працівник Благодійної Організації «Світло надії»:

- На данный момент нужно обследоваться обязательно, с периодичностью один раз в год. Обследования проходят при помощи тестов на ВИЧ-инфекцию, они достаточно чуствительные и высокоэффективные.

Для працівників телеканалів «ІРТ» та «МІСТО+» такий експрес-тест вже став традиційним. Щорічно до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІД команда телеканалів, проходить експрес-тестування, - говорить Ігор Кужик, директор телеканалів «ІРТ» та «МІСТО+». 

Ігор Кужик, директор телеканалів «ІРТ» та «МІСТО+»:

- Оскільки ми журналісти кожен раз наголошуємо про те, що це необхідно, це важливо, це контроль і це задля нашого здоров’я, і здоров’я наших близьких, то ми повинні перші показати цей приклад і пройти ці тести. Чому це важливо, тому що сьогодні із ВІЛ, СНІД ніхто не помирає, з ними сьогодні живуть є відповідна терапія, але необхідно на початкових стадіях виявити цю хворобу.

Головне не боятися пройти тесту, 10 хвилин вашого часу і результат готовий. Якщо тест покаже позитивний результат, потрібно одразу ж звертатися до лікаря, тим самим ви збережете життя собі та своїм близьким.