Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Під стінами ОДА протестували мешканці Полтавщини проти перспективного плану формування територій громад області
803

Під стінами ОДА протестували мешканці Полтавщини проти перспективного плану формування територій громад області

Під стінами облдержадміністрації протестували мешканці Полтавщини проти перспективного плану формування територій громад області. А саме - мешканці Кирило-Ганнівки та Ковалівки. Вони не погоджуються з рішенням Кабміну про приєднання їхньої сільради до Зіньківської ОТГ, а Ковалівки - до Шишацької громади. Говорять, - вийшли під стіни адмінбудівлі, щоб влада почула їх думку. 

Наталія Нос, Ковалівський сільський голова Шишацького району:

- Як Ковалівська сільська рада, яка виявила бажання бути включеною до Великосорочинської громади, провівши громадські слухання, провівши засідання сесії , маємо відповідне рішення ще 2019 року Полтавська облдерж включила нас до Великосорочанської ОТГ ну якимось чином з 12 на 13 травня на затвердженні Кабміну ми опинилися у Шишацькій громаді. 

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ:

- Кирило-Ганнівку люди просять внести до Опішнянської ОТГ, а зараз вона в Зіньківській. Є рішення сесії Кирило-Ганнівської сільської ради з 23 лютого, де депутати одноголосно підтримали проєкт приєднання до Опішнянської ОТГ, так само є громадські слухання протокол. Кирило-Гіннівка була в Опішнянській ОТГ, відстань до Опішні їм 20 км, до Зінькова 35, лікарнею вони користуються Опішнянською, швидка допомога, поліція теж. 

З мітингувальниками губернатор зустрівся напередодні, а сьогодні зустріч з представниками інших громад - Зінькова, Кирило-Ганнівки, Ставківки, депутатами, фермерами,мешканцями. Голова Зіньківської міськради повідомив, - відслідковували рішення Кирило-Ганнівської та Ставківської сільських рад, результати - проведення громадських слухань. 24 лютого цього року прийняли звернення до ОДА, Кабінету Міністрів, Мінрегіону. 

Сергій Максименко, голова Зіньківської міської ради:

- Рішення, яке прийняла Кирило-Ганнівська сільська рада в ході так званого свого опитування воно у ніякі рамки не входить у закон про добровільне об’єднання територіальних громад і приєднання до територіальних громад тому що саме рішення містить у собі двозначність, стосовно неможливого його виконання.

Голова Кирило-Ганнівської сільської ради Сергій Тополь розповів, - однозначно підтримує приєднання громади до Зіньківської ОТГ.

Сергій Тополь, голова Кирило-Ганнівської сільської ради:

- У нас раніше була одна сільська рада. На сьогоднішній день нас пов’язує і школа, діти навчаються та загалом багато чого пов’язує. 

Опішня і Зіньків бачать Кирило-Ганнівку у своїх громадах. Але думка жителів Кирило-Ганнівки - у пріоритеті. Олег Синєгубов переконаний, - перспективний план – це план компромісу. Звісно, він не може влаштувати всіх, бо є безліч факторів – економічних і ментальних – які впливають на те, як об’єднувати громади. Нині вислухали всі сторони та почули їх аргументи. Наразі готують лист до Уряду, у якому викладуть позиції людей. Губернатор звернувся до політиків: не треба підбурювати людей. Потрібно полишити політичні амбіції і подумати як далі розвивати ОТГ.