Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
У Полтаві журналістів не пустили на засідання погоджувальної ради
1104

У Полтаві журналістів не пустили на засідання погоджувальної ради

Сьогодні відбулося засідання Погоджувальної ради голів депутатських фракцій Полтавської міської ради. Щоправда, наша знімальна група так і не змогла на нього потрапити . Причина проста - нас не пустили.

- Зараз прийому взагалі немає, тому ви телефонуйте з ким ви домовились і вас забирають.

- Де це написано ?

- Без написаного, нам указание дается и мы выполняем, мы охрана. Сюди пропускають тільки тих, хто запрошений і приглошающий приходит і проводит. Я выполняю, то что мне сказано моим руководством.

Після розмови з охоронцем до нас виходить керівник прес-слубжи міської ради Віталій Улибін.

- У нас же ж обмежений доступ.

- Який це обмежений?

- Рішенням виконкому на період карантину доступ в приміщення міської ради обмежений.

- Де це рішення можете показати?

Після розмови керівник прес-служби міськради відходить , щоб принести відповідне рішення міської влади, тобто, коаліції "Рідного міста" Удовіченка, Шамоти та "Батьківщини".

Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міської ради:

- Рішенння 66, пункт 3: обмежити доступ до будівель у яких розташований виконавчий комітет Полтавської міськради, виконавчі органи Полтавської міськради та районні у місті Полтаві ради. 

Та у рішенні чорним по білому написано - обмежити доступ громадян , а не представників засобів масової інформації. Тому ми викликаємо поліцію. І тут несподіванка - під час очікування одного журналіста таки пропускають. Але не нас.

- Скажіть, будь ласка, а як це одних пропускають, а і інших ні? 

- Нас попередили про них.

- Але ж я рішення виконкому, як казали. Ви мене не чуєте, чи що?

- Я занятий зараз.

Після приїзду поліції знову виходить керівник прес-служби міськради.

- Чому така вибірковість? Одних журналістів пропускають інших ні?

- Кого допустили? Я не бачив жодного журналіста.

- Ми зафіксували це, на відео є, охорона пропустила, сказали, що погоджено з керівництвом.

Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міської ради:

- Я не бачив нікого. До мене ніхто як до керівника не звертався. Я нікого не пропускав. Є рішення виконкому, яке забороняє відвідування. Я не знаю, можливо, це якесь персональне спілкування, про таке персональне спілкування домовитися можна.

Тим часом, журналістка, що врешті потрапила на засідання Погоджувальної ради голів депутатських фракцій підтверджує - так спочатку не пускали. Але зрештою дозвіл отримала.

Олександра Іоффе, журналіст "Полтавського вісника":

- Я зайшла сюди, у мене попросили посвідчення, дізналися мету, з якою я прийшла, врешті я пройшла мене пропустили.

Голова Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський говорить: якщо приймають обмеження, має бути розроблений механізм єдиний для всіх ЗМІ.

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ:

- Ми не можемо зрозуміти, як в такому випадку одних пропускають, а інших ні, це абсолютно неправильно і правила мають бути одні для всіх і відповідно будь-які спроби обмежити доступ телеканалу це не є правильним, це не є допустимим з точки зору свободи слова, з точки зору стандартів стосунків влада тире ЗМІ. Вони можуть будь-якими своїми рішеннями керуватись, але немає якихось Урядових обмежень, що стосується, що стосується заборони журналіста відвідувати громадські місця, відвідувати органи влади, працювати у них, такої заборони немає.

Прокоментував ситуацію і голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України:

- Нас в Національній спілці журналістів турбує те, що, коли наразі запроваджені карантинні обмеження через об'єктивну надзвичайну ситуацію епідемії, то в окремих містах і окремі посадовці, чиновники розгядають це як варіант закритися від журналістів і підзвітності тих рішень, які приймають посадовці, депутати і посилаються на те, що під час карантину варто обмежувати контакт і допуск неучасників певних подій. Зокрема, журналістів. Одних допускати , попри карантин, інших не допускати - це все одно поділ журналістів на правильних і неправильних засуджуємо. Рекомендуємо журналістам розглядати випадки недопуску, як перешкоджання журналістській діяльності і відповідно далі відстоювати право своє і аудиторії на інформацію.

Серед іншого на погоджувальній раді призначили дату наступної сесії міської ради - це 12 червня. Та чи вдасться потрапити на засідання нашій знімальній групі - тепер вже запитання...