Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Створення міжфракційного об'єднання, перспективний план розвитку Полтавщини, зміни до Програми соцзахисту - як пройшла сесія облради
582

Створення міжфракційного об'єднання, перспективний план розвитку Полтавщини, зміни до Програми соцзахисту - як пройшла сесія облради

На тридцять третій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати проголосували за ряд важливих питань. На початку засідання голова обласної ради Олександр Біленький повідомив, що відбулося переформатування в Полтавській обласній раді: створили міжфракційне об'єднання «За майбутнє». До нього увійшло девять депутатів. У ході сесії обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік.Олександр Біленький розповів: у зв’язку із виникненням економії коштів через запровадження карантинних заходів залишку бюджетних коштів на початок року, трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей загальний обсяг обласного бюджету збільшився на 306,1 мільйонів гривень. Нині основних пріоритетів декілька.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради:

- Перше - це кардіо, куди будуть вкладені кошти для того, щоб ми умовно перерізали у закладі вже стрічку і він запрацював , це будівництво приймального відділення станції екстреної допомоги, це закупка медичного обладнання десь на 18 мільйонів гривень.

Виступили на сесії і представники об"єднаних громад, говорили про перспективний план розвитку області.

- На сьогодні ми говоримо про те, що нас просто не чують, населення у нас сьогодні порядку 4 тисяч осіб, на сьогодні ми не отримуємо ніяких позик, нікому нічого не должні , сьогодні нас включили до Білецької недіючої ОТГ, що ми повинні входити до її складу, наші люди, виборці стривожені даним питанням.

- Своїм прагненням висловилися за приєднання Пирятинської єдиної ОТГ, нас підтримали у цьому плані депутати обласної ради Пирятинського району. Було подано на затвердження перспективний план, де на Пирятинщині одна громада. Перед засіданням Кабміну одна з асоціацій внесла пропозицію на дві і Кабмін затвердив дві громади.

На думку Олександра Біленького змін вже не буде, адже, Уряд ухвалив рішення. Остання інстанція - це Верховна Рада, яка повинна його затвердити, а президент - підписати. Якщо хотіли громади по іншому - раніше треба було створювати.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради:

- Люди в нас звикли робити кроки в останній період. Тому у нас непроста ситуація. Я ж не говорю про те, що перспективний план, затверджений Кабміном, ідеальний. Але ніхто не заважав громадам протягом 5 років об’єднуватися, отримувати кошти, інфраструктурні субвенції. Середньостатистичний район за ці 5 років втратив 90 мільйонів тільки на тому, що не отримав інфраструктурну субвенцію. Якби об’єднався, то це вийшло б 90 млн грн за весь період. Відповідно, якщо говоримо про об’єднання половини району - ділимо цю суму навпіл.

На сесії обласної ради не прийняли рішення «Про внесення змін до Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки». Планують його допрацювати і винести на наступну сесію.

Олена Онупко, тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації:

- Можливо, підприємці не довіряють цій програмі на 100 відсотків і поки що така у них активність щодо того,щоб залучати ці кредити. Всі бажаючі, які постраждали від закриття власного бізнесу в умовах Ковід можуть звертатися до нас для отримання цієї підтримки і ми будемо сприяти всіляко для того, щоб вони по цій програмі отримали кошти.

На сесії прийняли рішення про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки та розглянули ряд інших питань.