Програма «Життя міста»

У розділі: 15264 відео | АрхівRSS
Підсумки року. Культура
119

Підсумки року. Культура

2013-ий розпочався із знакової для полтавців події -75-річчя музичної школи №1 імені Платона Майбороди. 1938 року вона вперше відкрила свої двері для юних музикантів. Тоді там існувало 2 класи -фортепіано і скрипки. А вже зараз у музичній школі навчається понад 700 учнів на восьми відділеннях.
Євген Дудник, директор муз. школи №1 ім. П.Майбороди
"За цей рік і за минулий у нас близько 150 лауреатів Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів. І в Дніпропетровську, і в Празі, і в Іспанії їздили наші учні, завойовували різноманітні місця. Ми не стоїмо на місці."

І від музики до більш буденного. У січні полтавці смакували найрізноманітнішим салом та встановили рекорд, вагою 92 кілограма та довжиною 77 метрів. Все відбувалося на святкуванні дня цього символу держави. А весна розпочалася із приємної новини, в першу чергу для працівників телеканалу "Ірт". Ведуча програми «Доньки-матері» - Тетяна Фролова стала лауреатом конкурсу "Вихователь року".
 Тетяна Фролова, лауреат конкурсу "Вихователь року"
"Професія вихователя дійсно є популярною і це великий шанс для таких спеціалістів як я, продемонструвати себе, показати свій дошкільний заклад, показати свою педагогічну майстерність, заявити про себе. "

Втринадцяте відбулася Міжнародна виставка робіт карикатуристів "Карлюка". З-поміж 900 авторів із 72 країн, організатори обрали найактуальніші на їхній погляд. У галереї мистецтв експонувалися роботи бразильських, сербських, бельгійських та вітчизняних карикатуристів. А з початком теплої погоди, кращим випускникам педагогічного університету вчетверте вдалося відчути себе справжніми зірками на балі "Молодь і освітній олімп". Серед попередніх він вирізняється тим, що був більш наближеним до класики -дівчата у вечірніх сукнях, хлопці -у фраках.
 Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Г.Короленка
"За сумлінну працю і за ваговиті успіхи треба по-особливому і відзначати, бо людина окрилюється і росте тоді, коли про неї сказане тепле слово, коли її підтримано."

І знову полтавці відзначали смачне свято. Цього разу -День галушки. Місцеві заклади харчування представили традиційні вироби, а також незвичайні для Полтави. Як, наприклад, галушки із страусиного м'яса. Початок нового навчального року видався досить цікавим для учнів сімнадцятої гімназії -до них завітав міський голова Львова. Крім запрошення до свого міста, він привіз безліч корисних книг. Перейняв естафету залучення молоді до знань та культури Андрій Дзюба - лікар. Але більшості полтавців він, насамперед, знайомий як поет та фотограф. У вересні презентував свою нову книгу та світлини рідного міста і власних подорожей. В цей час, учні обласної Малої академії наук розпочали захист своїх доробок на тему культури, освіти та географії. Цілий листопад студенство та молодь нашого міста переглядали фільми-переможці Міжнародного фестивалю документального кіно. Полтавцям презентували як гостро-соціальні стрічки, так і розважальні. Незчулися, як місто полонила зима. І напередодні Дня Святого Миколая, фонд імені Анатолія Кукоби поздоровляв талановитих діток. Натомість, малюки подарували організаторам свої виступи. Чарівниками стали учні третьої школи -вони організували кілька благодійних акцій, зібрані кошти, речі передали дитячим будинкам. Тим самим діти намагалися донести до кожного українця, що допомагати тим, хто цього потребує -не складно. Настпуного року на полтавців чекає ще більше подій -вже зараз наше місто активно готується до святкування двохсотої річниці з Дня народження Тараса Шевченка, до вручення літературних премій та до нового театрального сезону