Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Як урізноманітнити літній відпочинок для своїх дітей
525

Як урізноманітнити літній відпочинок для своїх дітей

Замість грандіозних планів, морів, відпочинку за кордоном чи у літньому таборі - суттєві обмеження і все через карантин пов'язаний із коронавірусом. Плани рухнули майже у всіх, а найбільше занепокоєні діти, бо літні канікули і можливість з батьками десь подорожувати - зникла. Семирічний полтавець Микита ділиться, - мріяв цьогоріч поїхати на море. Замість цього тепер суцільні обмеження. 

Микита, полтавець:

- Буває трішки сумно, тому що хочеться кудись поїхати. Десь вийти погуляти чи на природу, пікнік або парк. У бабусі буваю, там більше розваг чим тут, тому що тут особо нікуди не поїдеш. 

У полтавському парку проводить час зі своїми онуками Надія Миколаївна. Говорить, - діти засмучені, відпочинок не той, який хотілось би. 

Надія Миколаївна, полтавка:

- Вони мріють поїхати, ось через десять днів народження ми мріємо кудись поїхати, а куди поїхати хтозна і як?Кожного дня малюємо і зараз від комп’ютерів нікуди не дітися, то планшети то телефони то телевізор, але в основному стараємося бути на природі, у нас вдома басейн є великий. 

Зі своїми двома дітлахами гуляє і пані Дар'я. Говорить, - всі літні плани зруйновані та своїм діткам пояснює - критичного нічого немає, провести весело час можна і по-іншому. 

Дар’я, полтавка:

- Звичайно хочуть поїхати кудись в інше місто погуляти, на екскурсії сходити, поки що обходимося своїми силами у Полтаві, нікуди не виїжджаємо. 

Спілкування з однолітками - ось що радить психолог Таміла Зозуль дітям під час канікул. Це те основне , чого дитині в принципі завжди не вистачає. Якщо ж закритися вдома, сидіти нічого не робити наслідки можуть бути дуже негативні - дитяче невдоволення, а ще гірше депресії. 

Таміла Зозуль, психолог:

- Для дитини шкільного віку - це є провідною діяльністю - це сприяє соціальній ситуації розвитку. Щодо організації - це можуть бути відео конференції у зумі. 

Там же на платформах грати і у групові ігри. Під час канікул дітям не завадять розвиваючі заняття та активний відпочинок з батьками, але важливо не забувати і про організацію часу дитини. 

Таміла Зозуль, психолог:

- Дотримуватися чіткого розпорядку дня, обов’язково прививати дитині любов до якихось занять, спортивних ігор. Перебування за комп’ютером мінімізувати. 

Психологиня радить, - головне приділяти дитині увагу, цікавитися її емоціями, почуттями та переживаннями, розуміти чого хоче. Та пояснювати - літні канікули не тільки, щоб відпочивати, а ще щоб саморозвиватися.