Програма «Життя міста»

У розділі: 20035 відео | АрхівRSS
Будівельні роботи ЦНАПу біля ОДА планують завершити до 23 вересня
711

Будівельні роботи ЦНАПу біля ОДА планують завершити до 23 вересня

Центр надання послуг - один із понад 70-ти об'єктів Національної програми Велике будівництво на Полтавщині. Сучасна і незвична для Полтави установа. Не тільки функціями, що виконуватиме ,розпочавши роботу. Поки що полтавців та гостей міста дивує архітектура будівлі, що немов із води виростає у самому центрі міста. Адже це лише скло і метал. 

Ірина Особік, заступник директора Департаменту будівництва ОДА, головний архітектор області:  

- Це такий мейн стрім прозорий офіс. Опенейр. Дуже мало перегородок. Всі будуть сидіти і один одного бачити. Це такий варіант європейських офісів. Поділ - на сектори і ячейки.

Проєкт Центру надання послуг приїхав із Одеси. Він стандартний для усіх міст, що будують подібні установи- говорить Ірина Особік...Тим не менше - Полтавський центр все ж зазнав адаптації до території й інфраструктури нашого міста. 

Ірина Особік, заступник директора Департаменту будівництва ОДА, головний архітектор області:

- Ми його зменшили на один поверх . Трохи його задвинули, щоб не нашкодити зеленим насадженням. Ну і зменшили в об'ємах. Тобто першочергово він руйнував всю площу, що у нас є.

Для зручності відвідувачів - передбачені зони очикування, громадського харчування, вбиральні. Центр повністю адаптований для потреб людей з інвалідністю. На верхні поверхи вони, наприклад, зможуть дістатися одним із ліфтів. Будівництво іде активними темпами. Застосовуються найсучасніші інженерні та будівельні технології. 

Олександр Васін, головний інженер підрядного підприємтва:

- Технологического обеспечения очень много. Єто и система вентиляции, и пожаротушения. Отопления. Здесь около 80 человек будет работать. И оказівать при єтом порядка 300 услуг. 

Незважаючи на всі суперечки, що точаться навколо будівлі центру через її незвичайний дизайн, вона обов'язково стане місцем паломництва туризму - переконана головна архітекторка області. Уявіть собі - лише ось на ці декоративні зовнішні конструкції пішло 28 тон металу.

Ірина Особік, заступник директора Департаменту будівництва ОДА, головний архітектор області:  

- Першочергово в проектній документації вони зашиті полікарбонатними плитами. Але швидше за все їх не буде. Так виглядає більш легкою, не такою домінуючою.

А от вхідну групу, включаючи пандус, обладнають системою обігріву, щоб не обмерзало взимку, та вкриють гранітом. Пішоходну зону оздоблять плиткою, яку частково вже почали укладати. в середині завершуються опоряджувальні роботи. До здачі об"єкту Національної програми "Велике будівництво" - Центру надання послуг в експлуатацію залишається якихось пару місяців. Будівельники обіцяють встигнути до 23 вересня - Дня визволення Полтави.