Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
В Полтавському краєзначему музеї відкрили виставку присвячену 100-річчю нашого земляка Володимира Павлюченка
560

В Полтавському краєзначему музеї відкрили виставку присвячену 100-річчю нашого земляка Володимира Павлюченка

Художнику-фронтовику, корінному полтавцю Володимиру Павлюченку, цьогоріч мало б виповнитися 100 років. До дня його народження у Полтавському краєзнавчому музеї влаштували виставку робіт художника, як графічних так і живописних.

Марина Кондратенко, завідувачка науко-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи :

-На виставці представлені художні та графічні роботи близько ста одиниць. І також речі, які належали Володимиру Павлюченку, його фотографії і також цю виставку доповнюють речі періоду Другої світової війни, тому що звичайно на його роботах і картинах переважала саме воєнна тематика.

За життя Володимир Павлюченко змальовував з натури, приділяв велику увагу деталям, намагався реалістично зображувати людей. Та шедевром його творчості вважають картину «Проліски. 1945 рік». Цей витвір за життя митець подарував Художньому музею імені Миколи Ярошенка.

Ольга Курчакова, директорка Художнього музею ім. Миколи Ярошенка:
-Проліски, це просто шедевр. Тому, що так передати проникливо оцей біль і радість, від прожитого на воєнних дорогах. Мало кому взагалі давалося.

На картині зображено солдатську шинель, на якій лежить вишитий полтавський рушник і солдатська каска, наповнена блакитними пролісками. Поринути у світ думок та мрій майстра, можна відвідавши виставку у Полтавському краєзнавчому музеї.