Програма «Життя міста»

У розділі: 15280 відео | АрхівRSS
40% світлодіодних ламп- не відповідають критеріям якості.
159

40% світлодіодних ламп- не відповідають критеріям якості.

Все більшої популярності серед полтавців набуває новітнє джерело освітлення - діодні лампи. Це й недивно, адже світлодіоди мають безліч переваг над традиційними лампами розжарювання.

 Надія Смирнова, начальник центру оцінки відповідності світлотехнічної та електропобутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»
"Їх висока енергоефективність, їх великий термін служби, що перевищує в десятки разів традиційні джерела світла – це є, безумовно, такою безперечною перевагою, що спонукає до використання енергоефективних світлодіодних джерел світла й освітлювальних систем"

Але й вимоги до них - вищі. Адже певні світлодіодні лампи використовуються для промислових приміщень, і зовсім інші - для освітлення осель. Тому й перевіряти їх треба ретельніше - для цього у Полтавастандартметрології придбали новітнє обладнання. Завдяки цьому комплексному обладнанню оцінюють такі світлові характеристики, як кольорова температура, індекс кольоропередачі, світловіддачу та інші. А потреба в цьому є - запевняє Світлана Шпак.
 Світлана Шпак, начальник науково-дослідного центру випробування електричних ламп та технологічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія»
"Те, що ми перевірили, наприклад, у 2013 році майже 40% тієї продукції, яка надходила до нас на випробування, не отримувала тих даних, які були задекларовані постачальником чи виробником цієї продукції"

До речі, серед цих 40% найбільше імпортної продукції, ніж вітчизняної - здебільшого, виробники - азіатські країни.
Випробування замовляють як виробники, так і постачальники, і фізичні особи, і підприємства.