Програма «Життя міста»

У розділі: 20039 відео | АрхівRSS
Акція “Знай про гепатит! Дій зараз!” відбулась у Полтаві
337

Акція “Знай про гепатит! Дій зараз!” відбулась у Полтаві

  У центрі міста безкоштовно тестували на гепатит С. Акцію “Знай про гепатит! Дій зараз!” провели з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитом. Гепатит С - захворювання, спричинене вірусом, який може передаватися через кров.

Марія Бондаренко, керівник проектів та програм громадського здоров'я БО “Світло надії”:

- Щоб більша кількість полтавців привернула увагу свою до цієї хвороби , пройшли тестування і дізнались свій статус по гепатиту . Як правило, на тестування приходить 50, 75-ти, інколи більше людей.

Вперше на акції присутні і тестуються на наявність хвороби ось ці полтавці.

-Це потрібно нашому населенню , адже , мало , хто знає про свій стан здоров я тому що такі хвороби у нас не виявляються , вони у 80 відсотків проходять безсимптомно , тому я вважаю , що такий захід повинен бути регулярний.


- Це потрібно , тому що люди повинні бути впевнені у своєму здоров ї і не мати сумнівів у тому що вони здорові.

  Багато людей не знають про свій статус ,-говорить лікар -інфекціоніст Наталія Монастирська. Підтверджує це і статистика - в Україні більше двох мільйонів інфіковано , але на обліку зареєстровано приблизно 52 тисячі інфікованих хронічним гепатитом С. У групі ризику чимало категорій .

Наталія Монастирська, лікар-інфекціоніст: 

  - Це люди , які мають незахищений секс , ін’єкційні наркомани , люди , які переливали кров більше 15-20 років у той же час кров не обстежували на гепатит С. Також люди , які мали контакт з кров ю і якимись виділеннями.
 Бажаючі перевіритись отримували результат вже через 10-15 хвилин.