Програма «Життя міста»

У розділі: 20564 відео | АрхівRSS
Не можна, але ховають. Це про Новоміське кладовище (Єврейське) у Полтаві.
827

Не можна, але ховають. Це про Новоміське кладовище (Єврейське) у Полтаві.

  Наталія та Сергій живуть у Полтаві по вулиці Олександра Лютого. Так склалося, що це по сусідству, буквально, через дорогу із найстарішим у місті Новоміським кладовищем. У народі його знають як Єврейське. Все б нічого - говорять люди, та з 1999 року поховання тут заборонені поховання. Але, чомусь, продовжуються й дотепер, - дивується Наталія Шокало.

Наталія Шокало, місцева жителька:
-Сьогодні знову побачили, коли почали розчищать площадку. Знищили там кущ зелені, для того, щоб знову там розмістити там майбутні поховання

Пані Наталія говорить, - проводити захоронення особливо понад дорогою не можна, бо це суперечить санітарним нормам.


Наталія Шокало, місцева жителька:

-Якщо вже є поховання родичів, і в тому самому загородженні ховають іще людей ми не заперечуємо, але, коли розчищають нові площадки для цього і воно підступає ближче до дворів, то ми ж, звичайно, проти

Кілька років тому люди зверталися до міських керманичів з петицією хоча б по їх вулиці огородити цвинтар від людей парканом. Адже там житлові будинки. Але міська влада не відреагувала, - розповідає чоловік Наталії Сергій.

Сергій Тятков, місцевий житель:
-Власть, в принципе, практически вообще никак не обращает внимание на жывых людей .Асфальт сделали за счёт Мамая, потому что тут его родственников похоронили. Тут бы и асфальта мы б не видели. Дальше асфальта нету. Снег зимой здесь не убирается в этих краях.

Є в людей нарікання і щодо прибирання сміття. Наглядач Новоміського цвинтаря Геннадій Голобородько зазначив, що все, що в його силах він робить, далі - прерогатива міської влади. А щодо нових поховань пан Голобородько пояснив, - так вони і досі відбуваються. Адже це місця, зарезервовані ще до початку дії заборони.


Геннадій Голобородько, наглядач Новоміського цвинтаря:

-По статуту закритого кладовища поховання проводяться у тих містах, які були зарезервовані раніше, тобто ще у Радянському Союзі люди резервували собі місця. І якщо в ограді є місце спецкомітет ритуально-похоронного обслуговування проводить там поховання родинне.
Щодо огородження Новоміського цвинтаря, то наглядач підтримує таку ініціативу людей. Та тут потрібна допомога міської влади.

Геннадій Голобородько, наглядач Новоміського цвинтаря:

-Ми своїми силами це не можемо зробити. Нам треба, щоб це місто нам строїло огорожу. Тому що профіль нашого підприємства трохи другий

Геннадій Голобородько говорить, - готовий ще раз разом із місцевими жителями звернутися до полтавських керманичів, але чи почує їх влада - це вже питання.