Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
П’ятнадцятого січня відзначають день Вікіпедії.
200

П’ятнадцятого січня відзначають день Вікіпедії.

Високі темпи зростання популярності української Вікіпедії голова фонду «Вікіпедіа - Україна» Юрій Пероганич в інтерв'ю інтернет-виданню ain.ua, пояснює масовим переходом на вітчизняну версію ресурсу тих, хто у вільній енциклопедії раніше користувався російськомовними статтями. Між тим, із території України частка запитів на статті англійською та російською донині високі. Опитані ж полтавці про «Вікіпедію» або не знають, або навпаки - активно використовують.

"Нет, не чули нічого."

"Якщо потрібно знайти якусь дату або відповідь на якесь важливе питання"

"Довіряю, там можна правити самому, якщо знайшов якусь помилку, можна виправити"

Відкритість для редагування та доступність серед беззаперечних переваг вільної енциклопедії. Це ж і головні її недоліки. Адже, як і будь-який інтернет-продукт, «Вікіпедія» не може похизуватися стовідсотковою достовірністю даних.

"Перевіряю на інших джерелах , все сходиться."

"Я не цілком впевнений, що там достовірна інформація і завжди перевіряю її."
Таку недовіру розділяють і в обласній бібліотеці імені Котляревського.

 Надія Влезько – заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки ім. Котляревського
"Інтернет – велике сміттєзвалище, якщо по великому рахунку . Там є все, ніби все, але треба ставитисдо неї виважено, пропускати через себе, фільтрувати"

Темпи розвитку технологій, за словами заступника директора обласної бібліотеки Надії Влезько, не залишають ілюзій, що шукатимуть інформацію лише в книжках. Тож, тут активно йдуть до комп’ютеризації, нині працює майже півсотні комп’ютерів з підключенням до інтернету. Користуватися ними можна безкоштовно. Така практика, на думку Надії Влезько, має бути у всіх закладах, що прагнуть називатися бібліотекою, а не книгозбірнею.

 Надія Влезько – заступник директора з наукової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки імені Котляревського
"Будемо приходити до того, що все інформатизується, але, в той же час, книга залишиться."

Бібліотекарі в свою чергу радять, шукаючи інформацію не спиратися винятково на інтернет-ресурси, а знаходити у статтях з мережі хоча б посилання на авторитетні джерела.