Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
Підготовка до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка
354

Підготовка до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Цього року 9 березня Україна відзначатиме 200-річчя Тараса Шевченка - символу національної єдності та українського поетичного Слова. До цієї урочистої дати готується вся країна: як розповіли на засіданні відповідного організаційного комітету облдержадміністрації - протягом березня та квітня щоденно проходитимуть міжнародні форуми, присвячені творчості Кобзаря.
У Полтаві ж 27 лютого розпочне роботу міжмузейна проект-виставка, яка збере фондові експонати з усієї області.
Та найголовніше: 2014-й оголосили Роком Тараса Шевченка, і усі конкурси дитячої самодіяльності проходитимуть під егідою його творчості, та протягом всього року збиратимуть роботи митців Полтавщини та сусідніх областей, щоб розкрити ще й постать Шевченка-художника.

 Генадій Фасій, начальник Управління культури ОДА
"На День Незалежності ми хочемо зробити виставку цих робіт, які відкриють саме ті місця, краєвиди, де бував Тарас Григорович Шевченко. До речі, науковці кажуть – і це дуже приємно – що по кількості часу саме в Полтавській області він перебував найбільше"

З початку березня у театрі імені Гоголя розпочнуться тематичні концерти та виступи капелли бандуристів, а на квітень запланувати прем’єру п’єси «Наймичка», за мотивами поеми Кобзаря.
Також до 200-річчя збираються презентувати і нові видання, присвячені творчості Пророка Нації. Наприклад - перевидана, доповнена та перероблена «Полтавська Шевченкіана» Петра Ротача.

Микола Перепелиця, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
"Це всі об’єкти, всі місця перебування Т.Г. Шевченка на Полтавщині. А на Полтавщині він був стільки, і черпав енергію таку для своїх творів – він сам про це говорив – що земля полтавська його надихала і багато він написав"

Ще одне видання, велика ілюстрована енциклопедія «Тарас Шевченко і Полтавщина», вже побачило світ.
У Гадячі та Лохвиці відкрили пам’ятники Кобзарю, а в Лубнах у пам’ятник переробляють стеллу. Крім того, запланували відремонтувати пам’ятник Шевченку біля Краєзнавчого Музею у Полтаві. Кошти на це не лише виділяють з обласного та місцевих бюджетів, а ще й збирають на благодійних концертах.