Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
У Полтаві  відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста -Олексію Ландарю
2589

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста -Олексію Ландарю

 Видатний будівельник, людина епоха, справжній професіонал своєї справи, мудрий, вимогливий та енергійний керівник. Людина, що віддала своє життя розбудові Полтави. Мова про Почесного громадянина міста, Заслуженого будівельника України - Олексія Михайловича Ландара. До Дня будівельника його пам’ять увіковічнили на стіні компанії «Полтавтрансбуд», місця яке було його другою домівкою встановили меморіальну дошку.

Олена Трибрат, старша донька:
-Мы в честь Дня строителя, решили по-семейному открыть эту мемориальную доску, памяти нашего отца, выдающегося строителя и основателя всех строек, будем так говорить, города. Он был замечательным отцом и не только отцом и наставником, который был небезразличен к свои коллегам и простым людям.

Під керівництвом Олексія Ландаря товариством «Полтавтрансбуд» збудовано та виконано реконструкції десятків об’єктів у Полтаві, це: палац дозвілля «Листопад», «Злато місто», Свято-Успенський собор, Храм Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Але він ніколи не забував своєї малої батьківщини села Петрівки. За його меценатської допомоги там зведено дитячі майданчики, відреставровано пам’ятники і не тільки.

Отець Іван, настоятель Свято-Успенської парафії ПЦУ:
-За його ініціативи було закладено і розпочато будівництво Свято-Михайлівського храму у селі Петрівка. І в дуже близькому часі ми освятили цей храм. Який служить по сьогоднішній день, для кожної віруючої душі, яка може прийти помолитися. Він був незмінним меценатом, допомагав, піклувався і турбувався не тільки про храм, а взагалі про село.

Олексій Михайлович віддавався підприємству повністю. Саме завдяки його багаторічному досвіду й таланту керівника, працівники підприємства «Полтавтрансбуд», вважають його своїм названим батьком. Він виховав не одне покоління будівельників.

Сергій Калінін, заступник генерального директора ТзДВ «Полтаватрансбуд», онук:
 - «Полтаватрансбуд», це для нього була перша його сім’я. Він тут проводив час з пів-сьомої ранку до 5-6, а то і 8 години вечора, на протязі це було 50-ти років. Я хочу сказати, що це не забудовник Полтави, це дійсно справжній будівельник. І тому недаремно так співпало, що Дня будівельника ми відкриваємо цю меморіальну дошку, на його першому домі де він провів більшу частину свого життя.

Та Олексій Ландар був не тільки гарним керівником, батьком та будівельником. Він був і гарним та вірним товаришем. Микола Ляпенко, говорить, - для мене велика честь називатися другом, такої видатної людини.

Микола Ляпаненко, Заслужений журналіст України:

-Я хотів, щоб ми задумались у саме прізвище його, Лан і дар. Два слова. Він на лану свого будівельного життя, він творив, щонайбільше з усіх будівельників яких я знав. І дар будівельника, і дар таланту, і дар високої людини з великої букви у ньому був присутній.

На відкриття меморіальної дошки та вшанувати пам'ять Почесного громадянина Полтави, Олексія Ландара прийшли його рідні, друзі і колеги.