Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
з 1-го січня 2014 року власники квартир  площею понад 120 кв.метрів  повинні сплатити податок
283

з 1-го січня 2014 року власники квартир площею понад 120 кв.метрів повинні сплатити податок

Податковим кодексом запроваджено новий місцевий податок, який регламентується статтею 265 "Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки". У новій редакції переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовується пільга.
 Людмила Голуб, заст. нач. ГУ Міністерства доходів і зборів у Полтавській обл.
"Збільшилися розміри пільгової площі. Власники квартир, загальна площа яких не перевищує 120 квадратних метрів податок на нерухомість не сплачують. Власники житлових будинків і його площа не перевищує 250 квадратних метрів також податок не сплачують."

Якщо особа володіє одночасно квартирами чи їх частками, або ж цілими будинками чи також частково, але їхня загальна житлова площа не перевищує 370 квадратних метрів -податок також не сплачується. У разі перевищення зазначених пільгових площ, оподатковується лише метраж понад визначену норму.
 Людмила Голуб, заст. нач. ГУ Міністерства доходів і зборів у Полтавській обл.
"У випадку, коли ці житлові приміщення використовуються громадянами для отримання доходу, пільгові ставки на такі приміщення не розповсюджуються."

Новою редакцією статті визначені ставки податку для фізичних осіб: не більше одного відсотка для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів, або будинків в межах п'ятиста. 2,7 відсотка для жителів, які перевищують зазначені метражі. 1 відсоток для різних об'єктів, які належать единому власнику та не перевищують 740 квадратних метрів та 2,7 для тих, хто має більше цієї квадратури. Влітку фізичні особи отримають точні розрахунки суми податку.
 Людмила Голуб, заст. нач. ГУ Міністерства доходів і зборів у Полтавській обл.
"До першого липня поточного року територіальні органи Міністерства доходів і зборів за місцерозташуванням кожного об'єкту житлового приміщення, направляють власнику податкове повідомлення, в якому розраховують суму належну до сплати."

Після отримання цього повідомлення, кошти потрібно внести протягом 60 днів. До речі, на єдиному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України є повна інформація про нову редакцію статті. Тож вже можна переглянути повну інформацію.