Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
у Полтаві пройшов вечір пам’яті видатного вірменського та українського режисера Сергія Параджанова
223

у Полтаві пройшов вечір пам’яті видатного вірменського та українського режисера Сергія Параджанова

У Полтаві влаштували вечір пам’яті відомого режисера Сергія Параджанова. Цього року виповнилося 90 років від дня народження майстра, за плечима у якого такі шедеври світового кіно, як «Тіні забутих предків» та «Колір Граната». Вечір почався відкриттям виставки творів вірменських художників і скульпторів, а також світлин, які розповідають про життя та творчість Параджанова.

Олена Оганесян, віце-президент вірменського товариства культурних зв’язків «АОКС»
«Ми навіть не маємо необхідності поширювати інформацію або багато розповідати про Параджанова. Його вже знають, а ми додаємо те, чого немає в Інтернеті - живе.»

«У мене три Батьківщини» - говорив Сергій Параджанов. Видатний кінорежисер народився в Грузії, працював в Україні а за національністю був вірменом. Само тому народи досі сперечаються за право називати його своїм митцем.

Сейран Марганян, скульптор
«Звісно, кожен народ присвоює його собі. І це добре, адже він зробив значний вклад у вірменську та українську культури.»

Один з ініціаторів вечора пам’яті - вірменська громадська організація «Ванк». Представників общини під час організації подібних заходів підтримує обласна адміністрація - задля розвитку міжнародних стосунків.

Валерій Пархоменко, заступник голови - керівник апарату ОДА
«У нас вірменська община входить до складу громадської ради. Якщо вони виступають з пропозицією фінансування роботи громадської організації, ми готові підтримати і надаємо фінансову допомогу.»

Тісно пов’язане ім’я Параджанова і з Полтавщиною. Його комедію «Перший парубок» знімали у Лубнах. Загалом його фільмографія налічує більш ніж півтора десятки картин, у яких він був режисером. Чимало фільмів присвячено українській культурі та Україні загалом. Серед них: «Тіні забутих предків», який розповідає про життя гуцулів, «Українська рапсодія» та «Квітка на камені».