Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
Презентація  книги "Тарас Шевченко і Полтавщина".
405

Презентація книги "Тарас Шевченко і Полтавщина".

Доля Тараса Шевченка не раз перетиналася із тогочасною Полтавщиною, ті краєвиди надихали його на створення поезій та пейзажів, вважають місцеві науковці. Життєвий шлях митця 19 століття, окутаний таємницями, міфами, ще й досі приховує безліч фактів. Свою точку зору та дослідження щодо цього, полтавські автори перенесли на папір -видали книгу "Тарас Шевченко і Полтавщина". Широковідома інформація про роль Івана Сошенка в його житті також ставиться під сумнів.
 Олександр Білоусько, співавтор книги "Тарас Шевченко і Полтавщина"
"Сошенка там і близько не могло бути. Син бідного міщанина, який сам потім признається, що не мав ніяких протекцій і жив у якомусь напівпідвалі, заробляв тяжкою працею."

Із першого розділу читачі дізнаються про людей, які оточували Шевченка на Полтавщині та про всі його художні твори, створені в нашому краї або про нього. Друга частина книги присвячена впливу поета-пророка на свідомість сучасників та на національно-визвольний рух. Також тут вміщена інформація про перший "живий пам'ятник" -дуб, посаджений полтавською громадою в 1861 році, про участь місцевих жителів у споруджені духовного храму України на Чернечій горі у Каневі та ще про безліч подій. Вперше в повному обсязі публікуються документи про збір Полтавським земством коштів на спорудження пам'ятника Шевченку в Києві. До того моменту, як цю книгу отримають бібліотеки, вона буде представлена на безлічі заходах, приурочених до 200-ліття від дня народження митця. В області до них вже готуються.
 Іван Момот, голова Полтавської обласної ради
"Ми вже з обласного бюджету виділили 400 тисяч на пам'ятники, пам'ятні знаки, заходи, які будуть проходити в Полтавській області до Дня Шевченка. Плануємо виділити кошти на видання цієї книги."

Всі матеріали, крім архівних, автори знайшли у відкритих вітчизняних і діаспорних джерелах. На цьому дослідження не завершуються. Науковці переконують, що продовжать вивчення життя Шевченка