Програма «Життя міста»

У розділі: 15288 відео | АрхівRSS
Сьогодні - день пам'яті Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана
383

Сьогодні - день пам'яті Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана

Одинадцятого вересня православні християни та греко-католики відзначають день пам'яті страти Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. За біблійними переказами, Іоанн Предтеча був родичем Ісуса Христа і народився на 6 місяців раніше за сина Божого. Проповідувати почав у 30 років, коли почув голос Божий. Іоанн Предтеча відверто і суворо викривав вади всіх людей без винятку, через що й помер.
Архієпископ ПЦУ Полтавський і Кременчуцький Федір :
- Сьогоднішнє свято називається: Усікновення голови Іоанна Хрестителя. Іоанн Предтеча або Іоанн Хреститель є останнім старозавітнім пророком який розповідав про прихід божого сина Ісуса Христа в наш світ і сьогоднішній день є закінченням земного життя Іонна Предтечі тому ми називаємо це святом

- Але цей день є пісним днем, скорботним


У цей день, за народними повір'ями, не можна різати нічого, що зовні нагадує голову, навіть хліб треба ламати руками, а не різати ножем. Також в народі вважається, що це один-єдиний день протягом року, коли варити та їсти борщ - великий гріх. У народі кажуть: «Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров». Архієпископ Федір ці забобони спростовує .

Архієпископ ПЦУ Полтавський і Кременчуцький Федір:
- Скажу так, що існують різні людські забобони пов’язані з різними святами в тому в числі зі святом Іоана Хрестителя забобон цей полягає в тому, що не можна різати круглі фрукти чи овочі, але церковний устав про це нічого не говорить, тобто це чисто людські забобони різати можна все.
Іоанн Хреститель є покровителем перед усім ченців і загалом людей, які ведуть аскетичний спосіб життя, людей, для яких віра в Бога є сенсом життя.