Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
15 вересня відкриває 21-й концертний сезон полтавський академічний симфонічний оркестр
494

15 вересня відкриває 21-й концертний сезон полтавський академічний симфонічний оркестр

Колектив полтавського академічного симфонічного оркестру готується до офіційного відкриття концертного сезону. Стартує він 15 вересня. 2020-й рік для музикантів став знаковим, оскільки творчому колективу виповнилося 20-років, 70-річний ювілей відзначив головний диригент Народний артист України Віталій Скакун. А також оркестр отримав статус академічного, про що з гордістю говорить Директор комунального закладу Полтавський академічний симфонічний оркестр Михайло Малько.

Синхрон Михайло Малько директор комунального закладу Полтавський академічний симфонічний оркестр Полтавської ОР:
-Далеко не кожен колектив може цим похвалитися і до цього був величезний такий шлях, щоби цей статус був

 Як і для всіх творчих колективів карантин став серйозним випробуванням для музикантів оркестру - більш ніж півроку вони не виступали, але все одно репетиції ніхто не відміняв - вони відбувалися в онлайн-форматі.

Михайло Малько директор комунального закладу Полтавський академічний симфонічний оркестр Полтавської ОР:

-Фактично пауза була з 13 березня, репетиції проходили в онлайні, займалися по групах

-Вже вкінці серпня ми давали концерти, відновили свою роботу… А це наскільки складна програма, що, якщо ми її виконаємо, каже Віталій Михайлович, нашому оркестру буде під силу майже все


Завжди вишуканий репертуар, відчуття гармонії та харизма диригента - безперечно, полтавський симфонічний є брендом нашого міста… Колектив знають не тільки на Полтавщині та в Україні, а й у багатьох країнах світу. Віталій Скакун навіть під час перерви між репетиціями не відпочиває, а уважно читає ноти.


Віталій Скакун диригент полтавського симфонічного оркестру, Народний артист України :
-Я хочу привітати всіх полтавців з життям, віри в майбутнє. Не всі працюють, але оркестр працює. В одному відділенні поки що. Чим відкриваємось? 15-го вересня ми відкриваємося українською великою музикою, класикою. Борис Лятошинський.
 Зараз 125 років з дня народження. Це - неперевершений геній

Борис Лятошинський написав 5 симфоній. Першу симфонію композитор написав у 20 років. Нею й відкриє концертний сезон Полтавський академічний симфонічний оркестр.

Віталій Скакун головний диригент, Народний артист України :

-Але ви відчуєте, яка філософія, які думки, який високий політ… в цьому творі

 Твір непростий, зазначає Віталій Скакун. Тому на концерті з нагоди відкриття сезону буде лектор, Викладач музичного училища Софія Кіт розповідатиме про композитора та особливості його першої симфонії.


Скрипалька та концертмейстер Світлана Синицька впевнена, що нова програма подарує глядачеві неймовірні враження.

 Світлана Синицька, концертмейстер академічного симфонічного оркестру:
-Очень много соло, здесь проявляется каждый музикант, духовые, медные, деревянные, струнников очень много. Конечно, для нас это очень волнительно

Зал, що прийматиме гостей , розрахований на 400 глядачів, але у зв’язку з карантином місць має бути 200. Але це не завадить творити та сприймати прекрасне.

Михайло Малько Директор комунального закладу Полтавський академічний симфонічний оркестр Полтавської обласної ради :
-Чекаємо глядача з радістю в стінах нашої зали 15-го вересня о 19-й годині, Європейська, 49, концертна зала полтавського академічного симфонічного оркестру. Запрошуємо.

До речі, на цей місяць заплановано ще 2 концерти полтавського академічного симфонічного оркестру: 19 вересня у Краєзнавчому музеї, а 31 - біля Білої Альтанки.