Програма «Життя міста»

У розділі: 15229 відео | АрхівRSS
В Україні розпочався процес реєстрації кандидатів у депутати до місцевих рад
425

В Україні розпочався процес реєстрації кандидатів у депутати до місцевих рад

 15 -го вересня розпочалася реєстрація кандидатів у депутати місцевих рад. За даними державного реєстру виборців, станом на 31 серпня 2020-того року у Полтавській області зареєстровано 1млн 128 тисяч виборців. Близько 3338 виборців скористалися правом змінити місце виборчої адреси -йшлося на прес-конференції присвяченій початку виборчої кампанії. Після формування ОТГ ЦВК утворила 1 обласну, 4 районних та 16 міських територіальних виборчих комісій на Полтавщині. І це ще не всі новації виборів 25-го жовтня.

 Костянтин Донченко координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській обл.:
- Основні зміни зменшення межі для виборчої системи до 10тисяч можуть іти само висуванці, після 10тисяч лише від політичних партій плюс збільшення порогів для внесків раніше вони дуже високі тоді їх трошки зменшили зараз знову підняли. Також гендерна квота в кожній п’ятірці має бути дві протилежної статі

Незважаючи на те, що передвиборча кампанія лише стартувала, правоохоронці вже встигли зафіксувати порушення.

  Юрій Анучін Начальник Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції у Полтавській області:
- З початку старту передвиборчої кампанії до поліції було зареєстровано 10 звернень та повідомлень громадян, щодо порушень пов’язаних з виборчим процесом за результатом розгляду вищезгаданих повідомлень розпочато одне кримінальне впровадження за частиною першою статті 296 це хуліганство за пошкодження одного з бігібордів однієї з політичних партій.

Деякі партії розпочали свою презентацію зі своїми кольоро-графічними даними на різних бордах задовго до 5-того вересня. Наразі це питання в нашому законодавстві не врегульоване -наголошують правоохоронці.

 Юрій Сулаєв начальник відділу комунікації ГУ НП Полтавській області :

- з 5-го вересня у Поліції є всі підстави відповідно до закону притягувати до юридичної відповідальності всіх порушників виборчого законодавства і це регламентовано як кодексом України про адміністративні правопорушення так і кримінальним кодексом України.
Вибори до місцевих рад пройдуть з урахуванням усіх карантинних вимог - зауважили учасники прес-конференції.