Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
Осіння депресія: як боротися або не допустити
293

Осіння депресія: як боротися або не допустити

У кожної людини різні асоціації з осінньою порою року. Для когось це - краса природи, оповита жовтим листям , для інших - проливні дощі і поганий настрій. Люди, які вважають життя сумним і насиченим похмурими барвами в осінній період , на душі вже мають стан , який називають «осінньою депресією». Але психолог Таміла Зозуль говорить , що це насправді не так.

Тамила Зозуль - психолог:
- Депресія -це такий серйозний ,досить психічний розлад , який характеризується низкою симптомів таких як зниження сну , виникнення психосоматичних захворювань, так, і зазвичай , те що називають осінньою депресією, депресією насправді не є, це просто зниження емоційної енергії у людини і зниження настрою відповідно до цього всього

Причинами такого психологічного стану є брак світла, оскільки восени дні стають коротшими, а ночі тривалішими. У вечірній час у людини виробляється більше мелатоніну , який потрібен для спокою.
Також, впливає споживання фруктів і овочів , адже це одне із основних джерел забезпечення організму життєво важливими вітамінами.

Тамила Зозуль-психолог:
- Бажано вживати вітамин Д, але після консультації або с терапевтом або с психіатром тоді, коли це потрібно, далі , потрібно підтримувати соціальні зв’язки , намагатися підтримувати сталий режим дня , тобто спати більше не потрібно, якщо дуже хочеться , і на це особливу увагу треба звертати , якщо людина починає спати більше 12 годин на добу,бо це вже не «осіння депресія» , а це вже дійсно тривожний сигнал про психічний розлад 

Більшість полтавців, як виявилося в ході спілкування, насолоджується життям і черпає від осені тільки позитивні емоції. Кожен займається тим, що йому до душі, тому місця для поганого настрою не залишається.

Лариса Бабенко- полтавка:
-Не виникає в мене депресія, я позитивна людина , завжди шукаю все добре, позитивне, а все що мені не подобається ,я або відкидаю або не звертаю увагу

Наталія-полтавка:
-Я реаліст, тому намагаюся дивитися на все позитивно. Як говорять, знаєте чим відрізняється песиміст від оптиміста? Песиміст на кладовищі бачить одні хрести, а оптиміст плюси.

Наталя -полтавка:
-Ми лікуємося тим, що читаємо гарні книжки, переглядаємо фільми, смішні і серйозні,слухаємо музику,щодня новий плей-ліст качаємо, заряджаємося статтями цікавими з інтернету ,тому осінньої депресії у нас не буває

Татьяна -полтавка:
-Взагалі, депресія мені не знайома, не знаю, треба любити життя ,близьких своїх, і радіти кожному дню

Як бачимо, ми задаємо настрій самі собі, все залежить від нашого сприйняття і морального духу, тому радійте життю, адже, як кажуть, у природи немає поганої погоди!