Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Державний банк почав інвестувати в капремонт автодороги Чорнухи – Лубни
371

Державний банк почав інвестувати в капремонт автодороги Чорнухи – Лубни

 Ще якихось 9 місяців і ось на цьому бездоріжжі проляже сучасний комфортний якісний шлях, що поєднає Лубни із прилеглими селами. Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов та голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер підписали Меморандум про надання кредиту для капітального ремонту дороги загального користування місцевого значення Чорнухи - Лубни . Ця ділянка дороги не знала ремонтів ще з часів здобуття Україною незалежності - розповідає губернатор.

Олег Синєгубов голова Полтавської обласної державної адміністрації :
- це майбутній укрупнений Лубенський район, і мешканці прилеглих населених пунктів не мають можливості дістатися майбутнього райцентру. А це школи, це лікарні. І люди , щоб дістатися Лубен мають робити крок 85 км. 

Кредит на капітальний ремонт автошляху в державному Укрексімбанку Полтавська область отримала першою в Україні.

Олег Синєгубов голова Полтавської обласної державної адміністрації :
-За рахунок державного бюджету , тобто державного дорожнього фонду ми зробили біля 6 км. Щодо того фінансуваня, яке в нас було у наявності, нам це не дозволяло відремонтувати відповідну дорогу повністю. Тому ми скористалися такою можливістю щодо таких запозичень. Це фактично пілотний проект. Що дозволить відремонтувати шляхопровід повністю протяжністю 35 км .

Сума позики - понад пів мільярда гривень - говорить голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер.

Євген Мецгер голова Правління Укрексімбанку :
- В рамках реалізації полтавського кейсу ми надали кредит 515 млн. грн. на 4 роки, під ставку 12 річних. 
- Це ринкова ставка . Але не всі банки мають можливість надати таку пропозицію. 


Позика дасть можливість завершити об»єкт вже у першій половині 2021 року - розповідає губернатор Олег Синєгубов. Державний дорожний фонд 1,3млрд. грн. не дозволяв зробити дорогу в один сезон. І ось цей пілотний проект допоміг.

Олег Синєгубов голова Полтавської обласної державної адміністрації :
- Це, по-перше, найвигідніша пропозиція. Довіра до державного банку вища, ніж до комерційних банків. І запозичення - у гривні. Це дозволяє бути упевненим нам щодо інфляції або валютних коливань. 

Досвід залучення інвестиційних запозичень на таких вигідних умовах для капітального ремонту місцевої дороги - новий для України, і я вірю, він буде успішним - наголосив Олег Синєгубов.