Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
У Полтавській області провели пілотний проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19»
357

У Полтавській області провели пілотний проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19»

 Відсутність інклюзивної освіти та бідність сімей - головні перешкоди на шляху до повернення дітей у родини з інтернатних закладів. Це результати моніторингу у межах пілотного проєкту «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19», які представили у Полтавській ОДА.

Катерина Рижиченко, заступник голови Полтавської ОДА:
-В області функціонує 124 прийомні сім’ї, 41 дитячий будинок сімейного типу, в них виховується 486 дітей.В області також для подолання дитиною та її батьками тяжких життєвих обставин запроваджено інститут патронатного виховання. Наразі функціонує 10 сімей патронатних вихователів 

Під час моніторингу дослідили умови перебування та оцінили потреби 841 дитини у 9 районах Полтавської області та у місті Полтава. За час пандемії коронавірусу до сімей повернулися понад 3850 дітей. Вони житимуть вдома та навчатимуться у звичайних школах. Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, яка взяла участь у нараді, зазначила, що сьогодні важливо оцінити статус реформи деінституціалізації на рівні територіальних громад.

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України :
-Перевірити як ці діти потрапляють в інтернати, подивитися, яка є реальна картина в батьків, в таких сім’ях , з такими дітьми. Чи там дійсно є неможливість вчитися у звичайній школі,якщо батьки віддали дитину, бо у них немає роботи, то ми зробимо все, щоб у цих батьків була робота і дитина була в сім’ї

Одним із результатів проєкту стане підготовка рекомендацій до регіонального плану реформування інтернатних закладів.