Програма «Життя міста»

У розділі: 20038 відео | АрхівRSS
У Женеві встановили найвищий мінімальний розмір оплати праці у світі
237

У Женеві встановили найвищий мінімальний розмір оплати праці у світі

 Женевський кантон (Швейцарія) встановив найвищий у світі мінімальний розмір оплати праці (МРОП). Повідомляє  Інтерфакс-Україна ,за інформацією CNN, він встановлений на рівні 23 швейцарських франка за годину ($ 25 за годину).

 За даними влади, на референдумі 58% голосів було віддано на підтримку цього рішення. За встановлення такого МРОП виступала коаліція профспілок, що проголосила за мету боротьбу з бідністю, підтримку соціальної інтеграції.

У Швейцарії не встановлено мінімальний рівень оплати праці, але Женева стала четвертим з 26 кантонів, які провели голосування з даного питання.

Новий МРОП торкнеться близько 6% працівників, наголошується в заяві державного радника Женеви Мауро Поджио. Профспілки уточнюють, що безпосередньо виграють від встановлення МРОП приблизно 30 тис. людей, дві третини яких - жінки.

За словами Поджио, при 41-годинному робочому тижні такий МРОП дає дохід близько 4 тис. швейцарських франків на місяць (приблизно $ 4347 в місяць).

Профспілки констатують, що пандемія коронавірусу підтвердила, що значна частина швейцарців не може собі дозволити жити в Женеві. Зазначається, що розмір МРОП - це лише "мінімум, який не дасть впасти за межу бідності".

Як пояснює CNN, планку в $ 25 за годину слід розглядати в контексті Женеви, яка посіла 10-е місце в списку найдорожчих міст світу за версією The Economist. За оцінками Федерального статистичного управління Швейцарії на 2018 рік, межа бідності для сім'ї з двох дорослих і двох дітей становить 3968 франків.

Фото - з мережі Інтернет