Програма «Життя міста»

У розділі: 20571 відео | АрхівRSS
Як часто в українських ЗМІ з`являється неправдива інформація?
337

Як часто в українських ЗМІ з`являється неправдива інформація?

Фейки та маніпуляції досить часто трапляються в українських медіа. Їхнім головним джерелом є не тільки російська пропаганда.

Основними темами для фейків є: побутові  (забобони, магія, прогнози «астрологів» щодо всіх аспектів життя) 39%, проросійські та на тему місцевих виборів 34% та 12% відповідно – говорять аналітики Інституту масової інформації в межах проєкту INFOCRIME. 

 Щодо наймасовіших, то 9-го вересня український інформаційний простір заповнила новина про «обмін ядерними ударами». Причиною для цього стали спільні дії української та американської авіації в небі над Україною, за участю стратегічних бомбардувальників B-52. В мережі з*явився матеріал де говориться про те, що це лише ставить під удар національну безпеку України, аргументуючи це тим, що вперше за історію незалежності над Україною літають іноземні ядерні бомбардувальники. 

Розпочинається даний матеріал з ще одного фейку який активно поширювали навесні про «біолабораторії Пентагону в Україні» -, а в цій статті він вже подається як факт.

У самому ж  матеріалі поширено  інформацію яка шкодить національній безпеці, а саме говорять про:

- «про ескалацію напруження» яке нібито триває ще з часів конфлікту в Грузії. Хоча політ В-52 мав місію виключно патрулювання. Про це в Міністерство оборони України заявило, ще декілька днів до поширення фейку.

- "Зловещее предзнаменование", де говориться про те, що на Україну очікує доля Афганістану

- те що Україна стане «безжиттєвим простором» після спільних навчань.

 Це все є елементами інформаційної війни та маніпуляціями – до такого висновку дійшли працівники Інституту масової інформації,- бо жодна країна після того, як над нею пролетіли В-52 не ставала місцем для обміну ядерними ударами.