Програма «Життя міста»

У розділі: 20564 відео | АрхівRSS
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко цими вихідними завітав на Решетилівщину
311

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко цими вихідними завітав на Решетилівщину

 Решетилівщину відвідав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він оглянув приміщення колишньої фабрики імені Клари Цеткін. Не працює воно аж з 2004 року. Нині ці приміщення перебувають у користуванні Всеукраїнського центру вишивки та килимарства.

Надія Вакуленко, керівник Всеукраїнського центру вишивки та килимарства:

- У нас така найбільша проблема - це , щоб продовжити капітальний ремонт майбутнього Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, який буде розміщуватися в приміщенні колишньої фабрики імені Клари Цеткін.

Проєктно-кошторисна документація на виконання капітального ремонту є, - говорить Надія Вакуленко та в ній не враховано лише ландшафтний дизайн. Згідно неї станом на минулий рік необхідно фінансування в сумі понад 43 мільйона гривень. Минулоріч на деякі роботи спрямували 15 мільйонів гривень із держбюджету.

Надія Вакуленко, керівник Всеукраїнського центру вишивки та килимарства:

- Там ми плануємо розмістити велику потужну залу , якщо ви бачили тут нашу виставкову залу то тут вона дуже маленька, наші килими потребують простору , а там цих приміщень вистачає , ну і звичайно будуть майстерні виробничі , конференц зал , ми плануємо проводити Всеукраїнські конференції.

У майбутньому крім всього названого може й бути новий туристичний маршрут.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Полтавщина дійсно є центром культурної спадщини України, але хочеться, щоб це була не лише спадщина, а і те, що можна розвивати і у подальшому. Тому що є у нас дуже великий потенціа і люди є,і майстри є , і бажання , і навчальні заклади зацікавлені, тобто, все для того , щоб продовжити цю чудову справу.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив: проєктно-кошторисну документацію опрацюють.

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України:

- Ми в Міністерстві зрозуміли, що народно-художні промисли - це великий потенціал для країни, якщо знову звернути на них увагу. Я вдячний місцевій громаді і всім, хто до цього причетний з тим, що ви змогли перезапустити процес виробництва. Наскільки я розумію, ви одні з поодиноких в Україні, які не тільки зберегли це у вигляді майстрів, але й у вигляді можливого поновлення виробництва.

Також Олександр Ткаченко додав: розглянуть можливість залучення коштів на ремонт приміщень.