Програма «Життя міста»

У розділі: 20611 відео | АрхівRSS
Збори голів ОСББ Київського району відбулися у Полтаві
570

Збори голів ОСББ Київського району відбулися у Полтаві

У Полтаві відбулися збори голів ОСББ Київського району. Там обговорювали поточні проблеми , з якими стикаються сьогодні члени об"єднання співвласників. Здебільшого - це невідремонтовані будинки багато років.

Юлія Марченко, голова правління ЖБК «Труд» :

-Будинку 50 років , не змінені ні труби водяні, ні Теплоенерго, проблеми з дахом , з освітленням , робимо за свої кошти , робимо все , щу наших силах , але ж ціни великі , живуть пенсіонери , у яких просто немає коштів все робити.

Алла Швець, голова правління ЖБК «Галактика» :

-Ми пенсіонери в основному , у нас немає грошей , щоб зробити капітальний ремонт у під’їзді , хотіли змінити вікна , так є у нас пенсіонери , які отримують по 1750 , по 2100 , а вікно одне коштує 9 тисяч . Ми просто не в змозі .

На зустрічі обговорити проблематику, можливі шляхи вирішення питань запросили і депутата Полтавської міської ради Андрія Матковського. Він - говорить- розуміє проблеми мешканців будинків , тому ще на початку року вніс свою пропозицію на сесії міськради- як допомогти ОСББ, кооперативам так і комунальним будинкам.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

-На початку року , коли приймали бюджет мою пропозицію адресної допомоги комунальним будинкам на ремонти цих будинків не було проголосовано депутатами від «Рідного міста» Удовіченка, і Шамоти. Замість цього було запропоновано програма підтримки ОСББ. Реально ця програма не працює. Чому ? Тому що замість реальної допомоги кооперативам чи ОСББ пропонується людям 30 відсотків зібрати і класти на рахунок Жека , який потім може добавити фінансування 70 відсотків , замовить проєкт , буде визначати підрядника і сам буде організовувати ремонт.

Депутат міської ради Андрій Матковський говорить: ця програма не працює, люди з численними скаргами звертаються і говорять : що , якщо самі будуть ремонтувати - це буде набагато дешевше , ніж це буде робитися через управління ЖКГ. Андрій Матковський зазначає : його команда пропонує справедливий механізм допомоги з ремонтами будинків: мінімум 300 мільйонів гривень повинно йти з міського бюджету на ремонт багатоповерхівок і представники ОСББ та кооперативів не залишаться осторонь цієї допомоги.

Андрій Матковський, депутат міської ради :

-Сьогодні ми обговорювали дуже багато питань , але я і наша команда бачить вихід з цієї ситуації дуже просто: ми пропонуємо в рамках програми «Турбота» зробити механізм , який дозволить адресно допомагати пенсіонерам , людям з інвалідністю , батькам або мама ,яка виховує сама дитину , іншим категоріям пільговим , людям , які живуть у Полтаві в ОСББ і кооперативі надавати адресну фінансову допомогу безпосередньо на картку цієї людини і тоді отримавши допомогу, наприклад, на ремонт ліфта вони зможуть здавати в кооператив , в ОСББ і вирішувати ці проблеми.

За словами депутата міської ради Андрія Матковського це буде справедливо і чесно , як для ОСББ , кооперативів так і для комунальних будинків. Додає: бачить підтримку людей , тому сподівається , що наступної каденції зможуть прийняти відповідні програми .