Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Упереджене ставлення до пацієнта чи зміна системи роботи медиків в умовах пандемії?
649

Упереджене ставлення до пацієнта чи зміна системи роботи медиків в умовах пандемії?

В Полтаві відмовляються надавати медичні послуги в повному обсязі. Принаймні так стверджує полтавець Олександр Оробей, у якого захворіла дружина та змушена перебувати на самоізоляції.

Олександр Оробей, полтавець:
- У зв’язку з таким що в Україні така ситуація з ковідом.Даже якщо це проста вірусна інфекція то також дуже небажано даже може не потрібно щоб вона взагалі в цей момент захворювання доглядала за дитиною
Відтак сім"я, що мешкає в трикімнатній квартирі, розділилася. Мама в одній кімнаті, а батько з 1,5 річним сином - в іншій, доглядаючи його. Тому чоловік звернувся до сімейної лікарки в центр первинної медико-санітарної допомоги №3, аби та йому виписала лікарняний - додає Олександр Оробей.

Олександр Оробей, полтавець:

-Вона виписала лікарняний, я його бачив.Морщавка Аліна Леонідовна.Лікар 3 міської поліклініки і вона повідомила що така ситуація складується що я посовітувалась з вищестоящим своїм керівництвом, вам лікарняний взагалі не положено

Такою відповіддю родина обурена, адже близько тижня Олександр Оробей не ходив на роботу. Без лікарняного - це без офіційної поважної причини. Тому може втратити роботу і сім`я залишиться без єдиного годувальника.

Олександр Оробей, полтавець:

-Єдине логічне пояснення.Це єсть, являються корупційні дії зі сторони керівництва, починаючи від сімейних лікарів.До керівництва.І вважаю це корупційна цепочка йде в департамент.Припускаю що може вони ждали від мене подяки відповідної.Нема подяки, нема лікарняного

За інформацією завідувачки амбулаторією сімейної медицини Ірини Ткаченко,триває службове розслідування.

Ірина Ткаченко, завідувачка амбулаторією сімейної медицини № 3:
-У нас триває службове розслідування зараз.По цьому випадку, вивчаються пояснювальні, лікарів, амбулаторні картки, записи в карточках і ми надамо відповідь офіційну на департамент

З юридичної сторони, медики діють згідно із законом, - пояснює юрист Юрій Ночовний. Адже в період карантину до кожного правового нормативного акту вносяться окремі доповнення які змінюють порядок видачі документів.

Юрій Ночовний - юрист, начальник відділу право просвітництва та надання безоплатної правової допомоги:

-Я хочу зазначити що наприклад особа, через ту чи іншу причину не може отримати лікарняний вона може скористатись іншими механізмами для того щоб доглядати за близьким родичем.Для того щоб знати позицію наприклад і медичного закладу потрібно в установлений законом про звернення громадян спосіб звернутися і отримати відповідь.

Якщо особа вважає, що його право порушено, він може звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для отримання інформації та захисту своїх прав - додає Юрій Ночовний.