Програма «Життя міста»

У розділі: 20534 відео | АрхівRSS
Перекрили газопостачання та посилаються на грубе порушення правил безпеки.
1071

Перекрили газопостачання та посилаються на грубе порушення правил безпеки.

У мешканців будинку по провулку Тихому 16А немає газу вже чотири місяці. Люди скаржаться на відсутність газу і обурені діями підприємства «Полтавагаз.

Галина Єренкова - мешканка будинку:

-Ось тут обрізали його без попередження. Екскаватор приїхав , за 10 хвилин обрізав і все. Нас не допускають до керівництва «Полтавагаз» взагалі, пояснюють це все коронавірусом.

Жителі жаліються - їх кинули на призволяще , адже до кого б не зверталися , отримували негативну відповідь. Міська влада ігнорує проблеми людей і не звертає на це уваги.

Олександр Єренков- мешканець будинку:
-Що це за знущання? Куди йти ? До мера? До Шамоти? Чи куди? Куди звертатися?ООН? Я не знаю, в мене аж перехоплює у горлі, я такого свавілля ще ніде не бачив.
Лідія Прощенко- мешканка будинку:-50 років газ був,тоді раз і одрізали, платимо , все і заборгованості немає, все в нас у порядку і чого ми будемо страждати. А що нам робити я не знаю, куди звертатися , зверталися й писали, Удовіченку я писала , ніякого результата . Дзвонять мені , питають , за кого ви будете голосувати , кажу ні за кого тому, що газу в нас немає , сидимо у холодній хаті

Усі 4 місяці люди страждають - і від того, що не можуть нормально приготувати їжу, і осінньої прохолоди. Жителі будинку : пенсіонери, мами , діти, намагаються знаходити альтернативу нестачі газу.

Лідія Прощенко- мешканка будинку:
- Топимо,їсти варимо на дровах, поки тепло - нам добре ще, но вже дітвора мерзне, холодно в хаті, на дворі ми знаходимося поки тепло, а як похолодає ,я не знаю, а то зараз корона вірус, не дай дитина заболіє.

Причиною припинення розподілу газу - говорять у Полтавагазі, грубе порушення - гараж , збудований на підземному газопроводі . За правилами безпеки систем газопостачання , повинна бути відстань 2 метри від зовнішньої стінки газопроводу , тому поки мешканці не позбудуться гаража , підключення газу неможливе. - говорить керівник прес-служби акціонерного товариства «Полтавагаз» Ольга Артеменко.

Ольга Артеменко - керівниця прес-служби акціонерного товариства «Полтавагаз»:
-Їм просто потрібно прибрати гараж. Ім не мали давати права будувати гараж без погодження зі службами щодо підземних комунікацій.Після усунення цього недоліку ,треба написати звернення до АТ «Полтавагаз» про відновлення розподілу , а також вони зобов’язані надати доступ до приміщень, де знаходяться газові мережі і прилади для їх обстеження - це гарантує безпечних пуск газу до їх помешкань.

Документи на гараж пред’явила мешканка будинку Лідія Єренкова.

Вона не розуміє чого раніше гараж не заважав газопостачанню, а зараз знадобилося його позбутися. Галина Єренкова не збирається демонтувати гараж і вважає його важливою складовою будинку.

Галина Єренкова - мешканка будинку:

- Гараж грошей коштує, він капітальний, він зі оглядовою ямою, ми всю ділянку і квартиру покупали з розрахунком на нього , чого ми повинні його зносити? Набагато легше провести ветку відповідно цим вимогам Просто частину, відрізану частину провести коло гаражу, чи сюди,чи воздушкою кинути

Олександр Єренков мешканець будинку:
-Може краще знести цей дім разом з гаражем і разом з нами?Ось це я таке питання задаю.

У випадку відмови зносу гаражу , мешканці можуть провести трубу поза межами гаража, але за власні кошти - додає керівниця прес-служби АТ « Полтавагаз» Ольга Артеменко.

У даному випадку це розподільчий газопровід, він знаходиться на балансі АТ «Полтавагаз», це означає , що , якщо мешканці відмовляються демонтувати гараж, вони мають написати заяву до АТ «Полтавагаз» на розробку технічних умов , ця документація , яка необхідна для обводу газопроводу аби він був за межами гаража , усі роботи з обводу розподільчого газопроводу будуть проведені за кошти власників.

Питання нині залишається відкритим.Жителі сподіваються на допомогу .