Програма «Життя міста»

У розділі: 15569 відео | АрхівRSS
У Полтаві продовжують говорити про проблеми та перспективи ОСББ
309

У Полтаві продовжують говорити про проблеми та перспективи ОСББ

У Полтаві відбулися збори голів ОСББ Шевченківського району. Там обговорювали проблеми , з якими стикаються сьогодні члени об єднання співвласників багатоквартирних будинків . Вони говорять: основні проблеми - це невідремонтовані дахи, підвали, підїзди, двори .. не один десяток років, зарплатня або ж пенсія мала тому щось робити за власні кошти просто нереально .

- Дві тисячі пенсія і платити дорого за все (подрезать) . тільки більше і більше з кожним разом все платимо.

- на дах збирали по 28 тисяч, а то й більше , з людей зібрали по дві тисячі сто.  За все ми платимо за свої гроші.  Навіть у підвалі нас затопляє колектор місцевий , ми телефонуємо , а вони кажуть немає грошей у бюджеті , як будуть гроші будемо ремонтувати.-Мешканці всі постаріли і майже одні пенсіонери , ось нас 160 квартир і на ці 160 квартир у нас 108 пенсіонерів . Зараз нам потрібно ремонтувати бойлер . На ремонт потрібна дуже велика сума . Зараз ми вже збираємо з червня місяця по 400 гривнів. І до цього часу ми не можемо назбирати таку суму.

Голова Шевченківської у місті Полтаві ради говорить: розуміє проблеми мешканців будинків, тому вважає потрібно їх терміново вирішувати.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської у м. Полтаві ради 0000 00.26-00.44 Всі ми прекрасно розуміємо, що ЖБК , кооперативи створювалися ще за часів радянського союзу , тоді дійсно люди були молоді , тоді могли скидуватись грошима на ремонт в своїх будинках. Зараз ми всі прекрасно розуміємо , що це люди пенсійного віку і їм з кожним роком важче і важче з нашими пенсіями ремонтувати свої будинки.

На зустріч запросили і депутата Полтавської міської ради Андрія Матковського. З ним обговорили проблематику та можливі шляхи вирішення питань.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

-Ми дуже вдячні що сьогодні є люди, які взяли на себе відповідальність за свої будинки і маємо їм допомагати , але, на жаль, законом України непередбачено безпосередньо допомога коштами міської чи районній ради кооперативу чи ОСББ - це заборонено законом. І тому разом ми шукали шляхи. 10 років тому ще так актуально проблема не стояла і чому? Тому що раніше будинки були трішки новіші . А сьогодні за ці роки їм 30-40 років.

Андрій Матковський говорить: пропонує справедливий механізм допомоги з ремонтами будинків - 300 мільйонів гривень повинно йти з міського бюджету на ремонт багатоповерхівок .

Андрій Матковський, депутат міської ради:

 -Справедливо, коли розподіляючи бюджет міста щороку міська влада буде гроші , які виділяти на ремонти будинків пропорційно розподіляти більшу частину комунальних будинків, бо їх більше - їх тисячу і трішки менше грошей - кооперативи , яких 150 і ОСББ ,яких сьогодні 250 , до трьохсот і таким чином ми маємо знайти механізм , щоб за рахунок програми «Турбота» допомагати безпосередньо пенсіонерам, людям з інвалідністю , мамам , які виховують самі без батька дитину, іншим пільговим категоріям. безпосередньо гроші на картку для ремонту чи ліфта чи ремонту даху . Питань виникає по механізму дуже багато , але люди підтримують все-таки цей механізм і вважають , що це буде справедливо.

Андрій Матковський, нагадав, що цьогоріч як і минулого року виносив на розгляд сесії міської ради програму ремонтів комунальних будинків та реальний механізм допомоги членам ОСББ та кооперативів. На жаль , представники більшості Удовіченка-Шамоти не підтримали цю ініціативу.