Програма «Життя міста»

У розділі: 15571 відео | АрхівRSS
Яким чином організоване лікування КОВІД в Україні
277

Яким чином організоване лікування КОВІД в Україні

13 жовтня (станом на 9:00) в Україні зафіксовано 270 587 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. На Полтавщині 4 906. Діагностика - важлива складова у протидії коронавірусу. Тариф для тестування вдома пацієнтів хворих на ковід або з підозрою на інфекцію становить майже 51 тисячу гривень на місяць. Ця сума виділяється НСЗУ на кожну мобільну бригаду, яка виїздить на виклики. У Полтавській області таких 61. в рамках боротьби із КОВІД Національна служба здоров'я нараховує і кошти до лікарень. Тут реалізують принцип - “гроші за медпрацівниками”.

Анна Фенчак, заступниця директора департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ:
-Маршрут пацієнта в кожній області - це відповідальність Департаменту охорони здоров»я. при правильній маршрутизації, то і пацієнт буде забезпечений допомогою. І лікар працюватиме в нормальних умовах. Наскільки це зараз можливо. 

Понад 498 тисяч гривень на місяць передбачено тарифом на одну медичну команду, яка залучена до стаціонарного лікування хворих на ковід. Додатково заклади отримують ще кошти на ліки для пацієнтів у критичних станах.
Команд спеціалістів у лікарні має бути щонайменше 4- зауважує експерт НСЗУ. У складі кожної команди - по 12 медпрацівників: троє лікарів та 9 осіб середнього або молодшого медперсоналу.

Анна Фенчак, заступниця директора департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ:
-Питання в тому , що у нас зараз більше закладів, які визначені для лікування КОВІД - у них лише 29 % ліжок виділено на таких хворих. Але за птреби, вони можуть виділити більше ліжок. І НСЗУ в такому випадку заплатить цій лікарні більше коштів.  

Утім важливо не лише скільки грошей виділяють, а й те як їх освоюють - підкреслюють в Національній службі здоров'я. Загалом НСЗУ виплатила понад 4,8 мільярда гривень медичним закладам різних регіонів України для надання допомоги пацієнтам з CОVID-19 або з підозрою на нього.