Програма «Життя міста»

У розділі: 15570 відео | АрхівRSS
206

Сьогодні вшановують пам’ять священномученика Григорія

13 жовтня Православна церква вшановує пам’ять священномученика Григорія, просвітителя Вірменії, який походив з роду грузинських царів. Будучи єпископом, він проповідував Євангеліє і багатьох звернув до християнської віри.

 Федір архієпископ Полтавський і Кремечуцький ПЦУ :
- Так як святитель Григорій ранній святий, то його шанує як і православна церква в усьому світі, всі помісні церкви вшановують пам'ять святителя Григорія і його шанує римо-католицька церква.

Християнська церква вшановує пам'ять священномученика Григорія богослужіннями та молитвами де згадується ім*я цього святого.- розповідає Федір архієпископ Полтавський і Кремечуцький .


- Віруючим на богослужіннях пропонується слухати про нього звертатися до нього в молитві бо святі мають право бо як казав Христос святі мають право бути друзями божими.

Ім.*я Григорій зараз не користується популярністю серед сучасних батьків - розповідає Архієпископ Федір. принаймні зізнається - давно не хрестив хлопчика таким іменем. Люди відійшли від традицій і не часто заглядають до церковного календаря. Тим не менше Ім*я «Григорій» носили багато видатних українців, зокрема наші видатні земляки український філософ-містик, богослов, поет, педагог Григорій Савич Сковорода та видатний письменник, журналіст, публіцист, педагог Григо́рій Миха́йлович Тютю́нник.