Програма «Життя міста»

У розділі: 15570 відео | АрхівRSS
У Полтаві провели публічну консультацію «Оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС: потреби та очікування бізнесу Полтавщини»
228

У Полтаві провели публічну консультацію «Оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС: потреби та очікування бізнесу Полтавщини»

У Полтаві провели публічну консультацію «Оновлення Угоди про Асоціацію з ЄС: потреби та очікування бізнесу Полтавщини» за участю першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Торгового представника України Тараса Качки та екс-віце прем’єр-міністра України з питань європейської інтеграції Олега Рибачука. До діалогу запросили підприємців різних галузей обговорити низку питань.

 Іван Нагорняк, радник Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції :
-Переговори велися з 2007 по 2019 рік. І як структура нашої торгівлі доволі сильно змінилася, торгівля з Європейським союзом була дуже динамічна, так і сам ЄС з того моменту сильно змінився. Розпочалась інтеграція в цифровому ринку, зараз є така амбітна ініціатива, яка називається… Україна повинна йти в ногу з цими процесами

Процес доволі радикальної трансформації української зовнішньої торгівлі триває і наразі маємо позитивні зрушення: частка присутності України у зовнішньоторговельному обороті ЄС у 2018-2019 роках зросла, та вона все ж таки нижча, якщо порівнювати з деякими сусідніми країнами - членами СНД, - зазначили експерти. До того ж, ринок Євросоюзу досить конкурентний. Щоб в нього інтегруватися, необхідно налагодити інструменти державної підтримки, - акцентує перший заступник Міністра розвитку економіки Тарас Качка.

 Тарас Качка, перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Торговий представник України :
-В цій частині промисловій нам справді треба розуміти чи є мито, чи нема мита, просто… вже питання про те, а хто наші клієнти, а яка в них стратегія щодо закупівель, на які ринки ЄС ми можемо виходити

Тарас Качка згадав і про вимогу країн-членів ЄС зменшувати викиди СО 2 в атмосферу з метою до 2050 року зробити Євросоюз вуглецево-нейтральним. Ця тема безпосередньо стосується сфери зовнішньої торгівлі та сприятиме і економічному розвиткові, і збереженню довкілля.

Тарас Качка, перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Торговий представник України :
-В України: виклик полягає у тому, що наша продукція має бути якомога екологічнішою і тут треба будувати нові заводи, це однозначно. А друге - це шанс, що ми близькі до Європейського союзу, транспортування апріорі створює менше викидів, відповідно нам потрібно це акцентувати

В свою чергу представники полтавських підприємств, що працюють на експорт, поставили фахівцям цілу низку запитань .