Програма «Життя міста»

У розділі: 20079 відео | АрхівRSS
Чи дотримуються масочного режиму полтавці у нову хвилю інфікування ?
463

Чи дотримуються масочного режиму полтавці у нову хвилю інфікування ?

 На Полтавщині число заражень КОВІД - 19 невпинно зростає. За даними на 13 жовтня хворих уже 4906. Відтак засоби індивідуального захисту не втрачають своєї актуальності. Дезинфекція рук, носіння рукавичок. А головне ось ці клаптики матерії із вушками - різних форм і кольорів, що рятують нас від інфікування хворобою номер у світі. З перевіркою чи захищають себе полтавці ми опиняємося на зупинці. Картина невтішна - в людному місці не всі дотримуються правил безпеки під час карантину. Люди розповідають,- пасажири без маски звичайне явище і в середині транспортних засобів.

- У транспортних засобах по-різному люди, деякі з масками , деякі - ні
ну взагалі,будь - де, багато дуже людей без масок, у громадському транспорті дуже багато , майже всі без масок їздять у громадському транспорті. Я використовую у громадському транспорті, у магазинах, будь-де, де правила є


- У транспорті я користуюся маскою, але на цих людей , я не знаю, не подобається те, що вони роблять

-Ну це свідомість кожного громадянина . Він хоч чихне і в маску,а якщо хтось здоровий, то він буде дихати, маска сильноеффективна.


Аналогічна ситуація нас зустрічає і біля кав"ярні. Дехто може спокійно заходити у середину без масок і на це не звертають увагу , інші- обережні дотримуються правил масочного режиму.

-Вона нічого не сказала взагалі.Мабуть просто не звернула уваг Я бачу спокійно заходять ,виходять

- Ми не заходили , ми через віконечко, але ми вдягаємо маски завждиВсе добре, Полтава піклується про своє здоров`є. Дотримується карантинних заходів , все окей


Своє перебування без маски полтавці виправдовують. Переважно тим, що вона не є дієвим захистом від Covid-19.

- Я не вірю у захист маски , вона допомагає від штрафів, а ні від захворювань.
- Я не вірю в те, що маска допоможе А той хто не носить маску, здається, винен будеш,бо не одягнув маску.

Фахівці ж , вкотре нагадують , - маска це дієвий засіб запобігання передачі бактерій від людини до людини .

Олена Стрільчук - лікар - отоларинголог:
-Функція полягає у тому, щоб захистити людину від іншої людини, від виділень однієї людини від іншої  Вона запобігає потраплянню вірусів на дихальні шляхи людини, тому вона є надійним захисником у боротьбі з корона вірусною хворобою

Але не лише вдягти маску, а зробити це правильно- наголошує лікар і вкотре демонструє нам як.

Олена Стрільчук - лікар - отоларинголог:
 -Вдягаючи її на обличчя, ви можете фіксувати на носі, от двома пальцями , і тоді вона буде добре…от тут розтягніть,бо тут є така, скажімо , гармошечка , і тоді ви будете мати захищений, обмежений простір 

За загальними правилами карантину сьогодні за відсутність масок передбачений штраф - говорить речник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Юрій Сулаєв.

Юрій Сулаєв- речник ГУ НП в Полтавській області:
-17 тисяч гривень , а для посадових осіб від 34 тисяч до 170 тисяч гривень а якщо порушення призвели до захворювання людей ,і не дай Боже до загибелі людей , у наслідок невиконання карантинних обмежень , то за це передбачена кримінальна відповідальність за статтею 325 Кримінального кодексу України .

Всього кілька простих рухів - чи то дезинфікуючи руки, чи надягаючи маску , можуть вберегти від тяжкої недуги. То може не варто лінуватися? Воно - того варте.